شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:22 منتشر شده در مورخ: 1400/01/15 شناسه خبر: 1721332
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی عنوان کرد

صدور ۸۹ مجوز جذب سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان مرکزی

صدور ۸۹ مجوز جذب سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان مرکزی
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از صدور ۸۹ مجوز جذب سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان مرکزی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مصطفی مرزبان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: در سال ۱۳۹۹، با وجود شیوع ویروس کرونا، تلاش های جهت جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی در استان ادامه یافت و بر همین اساس سال گذشته  ۸۹ مورد مجوز صادر شد که شامل ۷۶ مجوز موافقت اصولی و ۱۳ مورد مجوز ایجاد و ساخت می‌شود.

مرزبان حجم سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده ناشی از موافقت‌های اصولی صادره در سال گذشته را بالغ بر ۱۴ هزار و ۴۸۹ میلیارد ریال دانست و افزود: این تعداد موافقت اصولی در واقع ۲۷۵۰ نفر اشتغال را به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه کرونا، سرمایه‌گذاری در بخش میراث‌فرهنگی و گردشگری استان مرکزی در سال ۹۹ را دچار اختلال نکرد، گفت: در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ صدور موافقت‌های اصولی در استان مرکزی با ۱۷ درصد رشد همراه بوده است و در حوزه اشتغالزایی نیز در بازه زمانی مذکور و در قیاس با سال ۹۸ رشد ۵۵ درصدی به ثبت رسیده است.

مرزبان تصریح کرد: سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در سال گذشته شامل ۳۵ مورد مجتمع گردشگری، ۱۵ مورد سفره‌خانه سنتی، ۱۴ مورد تاسیسات اقامتی و پذیرایی واقع در مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی، ۱۱ مورد مجوز هتل، ۵ مورد اقامتگاه بومگردی و ۹ مورد سایر تاسیسات گردشگری می‌شود که در واقع ۲۷۵۰ فرصت شغلی را رقم می‌زنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی بیشترین حجم سرمایه‌گذاری با ۲۸ مورد را مربوط به شهرستان اراک دانست و گفت: ۱۳مورد از موافقت‌های اصولی صادره در شهرستان محلات، ۱۲ مورد در شهرستان دلیجان، ۱۲ مورد در شهرستان ساوه، ۷ مورد در شهرستان خمین، ۶ مورد در شهرستان زرندیه، ۵ مورد در شهرستان شازند، ۳ مورد در شهرستان خنداب و ۳ مورد در شهرستان تفرش بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در خصوص برنامه‌های این اداره کل در حوزه سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: در سال جاری بسته فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان به صورت کتابچه و فایل جهت ارائه به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری تهیه خواهد شد، همچنین برگزاری و شرکت در نمایشگاه‌های فرصت‌های سرمایه گذاری بخش داخلی و خارجی نیز می‌تواند مسیری برای جذب سرمایه‌گذار به استان مرکزی باشد که قطعا با بهبود شرایط کرونایی این برنامه در دستور کار قرار خواهد داشت.

مرزبان اضافه کرد: تهیه و بروزرسانی تقویم رویدادهای گردشگری و فرهنگی استان جهت جذب سرمایه‌گذار در مناطق برگزاری رویداد، اجرای زیرساخت‌های گردشگری و پرداخت تسهیلات کم‌بهره به سرمایه‌گذاران بخش گردشگری، تسهیل و سرعت‌دهی به روند صدور مجوز(موافقت اصولی- مجوز ایجاد) برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در ایجاد تأسیسات گردشگری، واگذاری حداقل ۳ منطقه نمونه گردشگری استان به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در سال جاری و تلاش جهت تحقق شعار سال (تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی ها) در راستای حمایت از تولید و رفع موانع در بخش گردشگری ازجمله اقدامات و برنامه‌هایی است که در سال ۱۴۰۰ باقدرت دنبال خواهد شد.


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1721332
ارسال نظر
نظرات