شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:56 منتشر شده در مورخ: 1400/01/15 شناسه خبر: 1721436
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

شرط حضور در عرصه شورا، اقامه نماز و عدالت‌محوری است/ پرهیز از نگاه‌های حزبی و جناحی در انتخاب افراد

شرط حضور در عرصه شورا، اقامه نماز و عدالت‌محوری است/ پرهیز از نگاه‌های حزبی و جناحی در انتخاب افراد
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، بر پرهیز از نگاه‌های حزبی و جناحی در انتخاب افراد تأکید کرد و گفت: باید کسانی وارد عرصه خدمت‌رسانی شوند که همواره دغدغه‌های الهی و خدایی دارند و اگر با این دغدغه‌ها وارد عرصه خدمت‌رسانی نشویم، به انحراف کشیده می‌شویم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار اعضای هیئت نظارت انتخابات شورای شهر قزوین اظهار کرد: خدای متعال فرموده از هر امکاناتی که در اختیار دارید برای اقامه دین که عدالت جلوه‌ای از آن است، استفاده کنید و امروز رسالتی که بر عهده شماست یکی از امتحانات سخت در این عرصه است.

 وی تصریح کرد: اگر از امکاناتی که در اختیار داریم به درستی برای اقامه دین استفاده کنیم، خداوند به کارمان برکت می‌دهد و کارها به خوبی پیش می‌رود؛ همانطور که امام خمینی(ره) در سال ۴۲ کار انقلاب را با امکانات اندک آغاز کرد و برای اینکه برای اقامه نماز تلاش کردند، خداوند به کارشان برکت داد و عزت و اقتدار را به کشور و مردم بازگرداند.
 
امام جمعه قزوین با بیان اینکه هر کاری بدون هماهنگی با دستورات الهی به نتیجه نمی‌رسد، عنوان کرد: پیامبر(ص) فرمودند هر چیزی که آرمان‌های الهی در آن جایگاهی نداشته باشد، به نتیجه نمی‌رسد و ابتر می‌ماند و باید تلاش کنیم کارهایمان را با آرمان‌های الهی و دینی هماهنگ کنیم.
 
 
 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: خداوند در قرآن ویژگی کسانی که لیاقت و شایستگی مشورت دارند را مطرح کرده است، کسانی که با دین زنده شده‌اند، اقامه کننده نماز هستند، اهل انفاق و حافظ مال مردم هستند، ایشان در این جرگه قرار دارند.
 
وی عنوان کرد: خدای متعال به پیامبر فرمود به شورا اهمیت بدهند و حضرت نیز همواره در کارها به این امر مبادرت می‌ورزیدند؛ البته خداوند از پیامبر(ص) سلب اختیار نکردند و تصمیم نهایی همواره با رسول خدا(ص) بود.
 
عابدینی تأکید کرد: طبق متون دینی، والاترین شرایط شورایی، دغدغه‌مندی نسبت به دین و اقامه نماز که عدالت جلوه‌ای از آن است، می‌باشد و این موارد را می‌باید ملاک انتخاب افراد قرار دهیم.
 
 
امام جمعه قزوین بر پرهیز از نگاه‌های حزبی و جناحی در انتخاب افراد تأکید کرد و گفت: باید کسانی وارد عرصه خدمت‌رسانی شوند که همواره دغدغه‌های الهی و خدایی دارند و اگر با این دغدغه‌ها وارد عرصه خدمت‌رسانی نشویم، به انحراف کشیده می‌شویم.
 
وی افزود: خداوند کسانی را که بر مبنای رفاقت بازی و بدون در نظر گرفتن تقوا کارهای خود را پیش می‌برند، ملامت کرده و تاکید کرده کسانی که با نگاه‌های حزبی و رفاقت‌بازی کار خود را پیش می‌برند، در قیامت دشمن یکدیگر می‌شوند.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1721436
ارسال نظر
نظرات