شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 16:33 منتشر شده در مورخ: 1400/01/15 شناسه خبر: 1721448

نگرانی عمیق اسرائیلی از توان موشکی انصارالله

نگرانی عمیق اسرائیلی از توان موشکی انصارالله
یک مرکز مطالعاتی آمریکایی در گزارشی از واشنگتن خواسته است که با انصارالله به‌عنوان چالشی فراتر از جنگ در یمن مقابله کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ المسیره یمن از نگرانی عمیق آمریکا و رژیم صهیونیستی از رشد توان نظامی انصارالله یمن پرده برداشته است.

المسیره گزارش داد: نگرانی عمیق غربی ـ آمریکایی و اسرائیلی را می‌توان در گزارش یک  مرکز مطالعاتی آمریکایی درباره توان نظامی یمن و تأثیرات آن بر منافع آمریکا در منطقه دریافت.
 
در گزارشی با عنوان «موشک‌های حوثی و پیشرفتهای پهپادی» این مرکز مطالعاتی آمریکایی از واشنگتن خواسته است که با آنچه حوثی‌ها نامیده است به‌عنوان چالشی فراتر از جنگ در یمن مقابله کند.
 
این گزارش در تحلیل خود به روند رو به رشد صنایع تسلیحاتی و موشکی و پهپادی یمن و اقدام یمنی‌ها در توسعه دامنه اهداف خود و به دست آوردن دستاوردهای چشمگیر اشاره کرده است که به آنها اجازه رسیدن به اهداف جدید را اگر تمایل داشته باشند، می‌دهد.
 
این مرکز تأکید می‌کند که دیپلمات‌ها و تئوریسین‌های نظامی آمریکایی باید در محاسبات آتی خود پس از جنگ کنونی این توان نظامی یمن را مدنظر قرار دهند.
 
مرکز مطالعاتی مذکور هشدار خود را درباره بلوغ توانایی‌های صنعا و افزایش حملات و ضربات آن را تکرار و بیان کرد: با توجه به حملات انجام‌شده طی سال‌های اخیر، یمنی‌ها توان انجام یک برنامه طولانی‌مدت موشکی و پهپادی را دارند به‌ویژه که میانگین حملات به‌شکلی فزاینده سرعت گرفته است.
 
در گزارش این مرکز مطالعاتی آمریکایی به نبرد در جبهه مأرب اشاره شده و آمده است: سیطره نیروهای صنعا بر مأرب به‌منزله پیروزی آن در جنگ یمن است.
 
این گزارش از واشنگتن می‌خواهد که سلسله اقداماتی به‌منظور ممانعت از توسعه توان صنعا انجام دهد و فشار علیه آنها را تشدید کند و برای دفاع از مأرب پشتیبانی قوی از سوی آمریکا به‌عمل آید و شبکه‌های هشداردهنده سریع در دریای سرخ ایجاد شود.
 
انتهای پیام/
منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1721448
ارسال نظر
نظرات