شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 17:24 منتشر شده در مورخ: 1400/01/15 شناسه خبر: 1721454

صدور مجوز تشکل‌های صنفی بزودی از سر گرفته می‌شود/ کمیته‌ای خاص مسئول صدور مجوز

صدور مجوز تشکل‌های صنفی بزودی از سر گرفته می‌شود/ کمیته‌ای خاص مسئول صدور مجوز
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با بیان اینکه تشکل‌های صنفی در دو سطح استانی و ملی فعالیت دارند گفت: مقرر شد مجوز اولیه صدور پروانه تشکل‌ها توسط کمیته‌‌ای خاص صادر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (یکشنبه 15 فروردین) اظهار داشت: در جلسه امروز بررسی طرح اصلاح موادی از قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی در دستور کار قرار داشت.

 
وی افزود:‌ تشکل‌ها در دو سطح استانی و ملی فعالیت دارند و با مصوبه این کمیسیون 15 تشکل استانی در سطح ملی فعالیت خواهند کرد. این در حالی است که تشکل‌های صنفی توسط در مورد کار و تخصص فعالیت داشته و اهداف غیر سیاسی، غیر دولتی، غیرتجاری و غیر انتفاعی دارند.
 
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها خاطرنشان کرد: ‌در طول سال‌های گذشته صدور پروانه فعالیت تشکل‌های صنفی از سوی قانون ماده 10 احزاب صورت نمی‌گرفت این در حالی است که با مصوبه امور داخلی کشور و شوراها مقرر شد مجوز اولیه صدور پروانه این تشکل‌ها توسط کمیته‌ای صادر شود.
 
وی افزود: در این کمیته نمایندگان قوه قضائیه،‌معاون هماهنگی اقتصادی وزارت کشور، معاون هماهنگی وزارت صمت، رئیس اتاق اصناف و رئیس بسیج  اصناف حضور دارند. این در حالی است که در نشست عصر امروز طرح اصلاح موادی از قانون فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی هم جمع‌بندی شده و به هیأت رئیسه ارسال شد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1721454
ارسال نظر
نظرات