شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:09 منتشر شده در مورخ: 1400/01/16 شناسه خبر: 1721490
پاسکاری مسئولیت؛

آشفتگی آرامگاه سنندج با جان مردم بازی می‌کند/ توپ‌ مشکل کمربندی بهشت محمدی در میدان مسئولان!

آشفتگی آرامگاه سنندج با جان مردم بازی می‌کند/ توپ‌ مشکل کمربندی بهشت محمدی در میدان مسئولان!
هر چند بارها به مشکلات فراوان و متعدد کمربندی بهشت محمدی سنندج و همچنین نبود پارکینگ اشاره شده بود اما متاسفانه اقدام اساسی در این راستا صورت نگرفت و حال که بعد از چند ماه به این مکان مراجعه کردیم همچنان آشفتگی و مشکلات متعدد سد راه شهروندان برای فاتحه‌‌خوانی اهل قبور وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، دوشنبه ها و پنجشنبه ها که بازماندگان و اقوام می خواهند به بهشت محمدی سنندج بروند و فاتحه ای را نثار روح مردگان کنند متاسفانه با ترافیک بسیار شدید، نبود پارکینگ و بسیاری مشکلات مواجه می شوند ، ترافیک بسیار شدید در این مسیر، جاده های پر از چاله چوله، نبود دور میدان مناسب برای رفتن ماشین ها و وجود دو روستای آساوله و دوشان در این مسیر مشکلات زیادی را برای شهروندان سنندجی به وجود آورده است.

همچنین آذر ماه سال ۹۹ بود که ریزش دیوار بهشت محمدی سنندج باعث خسارات فراوانی به ماشین های پارک شده در این محوطه گردید، هر چند در گزارش های قبلی کردتودی بارها به مشکلات فراوان و متعدد کمربندی بهشت محمدی سنندج و همچنین نبود پارکینگ اشاره شده بود اما متاسفانه اقدام اساسی در این راستا صورت نگرفت و حال که بعد از چند ماه به این مکان مراجعه کردیم همچنان آشفتگی نظمی و مشکلات متعدد سد راه شهروندان برای رفتن به این مکان شده است.

از طرف دیگر هم؛ وضعیت جاده کمربندی بهشت محمدی آنقدر نامناسب و پر از چاله‌چوله‌ها و سرعت‌گیرهای غیراستانداردی است که سبب گله‌مندی شهروندان شده اما بی‌توجهی مسئولان نسبت به این وضعیت تأسف‌بار مایه تامل است.

تصادفات زیاد در کمربندی بهشت محمدی سنندج

محمد مرادی که حدود 20 سال است در روبروی بهشت محمدی سنندج مشغول درست کردن سنگ قبر است در گفتگو با خبرنگار کردتودی خاطر نشان کرد: بارها و بارها به دلیل ترافیک شدید در این مسیر شاهد تصادفات بین ماشین سنگین و ماشین های سواری بوده ایم که مرگ شهروندان را به دنبال داشته است که اخیرا در یکی دو ماه پیش نیز بر اثر تصادف دو نفر جان خود را در این مسیر از دست دادند.

وی گفت: بارها به اداره کل راهداری کردستان مراجعه کرده ایم اما هر بار می گویند شهرداری اینکار را باید انجام دهد و وقتی به شهرداری مراجعه می کنیم اداره راهداری را مقصر این کار می دانند.

 وی افزود: در حالی دو مسئول و مدیر در شهرداری و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان مسئولیت این کمربندی را به دیگری واگذار می کنند که امروز این مسیر نیز وضعیت چندان خوبی ندارد و باعث بروز تصادف های مختلف در سنندج می شود و چه کسی باید پاسخگوی جان همشهری هایمان باشد!؟

خسارات انبوهی که این مسیر به مردم می زند بیشمار است

رئیس راهور کردستان در این خصوص اظهار داشت:  متاسفانه مسیر کمربندی بهشت محمدی یکی از نقاط حادثه خیز است که از 30 نفر فوتی های سنندج  2 نفر در این مسیر جانشان را از دست داده اند.

برزو مرادی عنوان کرد: علاوه بر این خسارات انبوهی که این مسیر به مردم می زند بیشمار است و در تصادفات کارشناسی تنها بر تصادف های که بالای 9 میلیون تومان خسارت دارد انجام می شود و این ضعف آماری در تصادفات است.

 وی گفت: ۹۰ درصد تصادفات به دلیل عدم کارشناسی و پایین بودن نرخ خسارت زیر ۹ میلیون تومان است و تنها ۱۰ درصد آماری می شود و مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت.

مرادی خاطرنشان کرد: این مسیر یکی از نقاط حادثه خیز اولویت دار سنندج است که باید به صورت جد مورد بررسی قرار گیرد.

به دلیل کارکرد برون شهری، شهرداری، متولی کمربندی بهشت محمدی نیست

هر چند سال گذشته حشمت الله صیدی شهردار سنندج در این خصوص گفته بود؛ با توجه به اینکه کمربندی بهشت محمدی کارکرد برون شهری دارد شهرداری متولی آن نیست.

وی با بیان  اینکه وضعیت متولی این کمربندی  چندین سال است که نهایی شده است، بیان کرد: مسئولان کشوری تصمیم گیری در ارتباط با متولی این کمربندی را به استان واگذار کردند و در شورای ترافیک استان مسئولیت آن به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار شده است.

امیدواریم قصه کمربندی بهشت محمدی سنندج که از سال‌ها پیش تاکنون اندر خم یک کوچه مانده، به غصه بیشتر تبدیل نشود و این مسؤولان همتی از خود نشان داده و تنها به وعده‌های توخالی و ارائه گزارش بسنده نکنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721490
ارسال نظر
نظرات