شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 08:46 منتشر شده در مورخ: 1400/01/16 شناسه خبر: 1721505

شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه رکورد زد

شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه رکورد زد
آمارهای وزارت بهداشت ترکیه نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور در روزهای شنبه و یک شنبه رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ همزمان با هشدارها درباره موج گسترده جدید کرونا در ترکیه، آمارهای وزارت بهداشت ترکیه نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور در روزهای شنبه و یک شنبه با 44756 و 41998 مورد رکورد تازه‌ای را ثبت کرده است.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، براساس میانگین هفته‌ای، ترکیه درحال حاضر در رتبه پنجم جهانی از نظر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است. 
 
افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ترکیه پس از آن صورت می‌گیرد که دولت آنکارا محدودیتهای اعمال شده در این کشور را از ماه مارس میلادی کاهش داده است. 
 
روز دوشنبه هفته گذشته «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه اقدامات محدود کننده جدیدی را در این کشور برای مهار موج جدید اعلام کرده است. این محدودیتها از روز 13 آوریل آغاز خواهد شد. 
 
مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ترکیه تا کنون 3.487 میلیون و شمار تلفات این کشور نیز 32263 نفر اعلام شده است.
 
این درحالیست که رئیس دپارتمان بیماری‌های عفونی دانشگاه آنکارا گفته، به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در ترکیه، احتمال وقوع جهش و ظهور نوع جدیدی از این ویروس مختص این کشور وجود دارد.
 
بالیک در مصاحبه با خبرگزاری «آناتولی» گفت که ویروس کرونا هنوز هم در معرض جهش‌های بیشتر هست و جهان شاید در آینده نزدیک شاهد سویه‌های بیشتری از این ویروس باشد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1721505
ارسال نظر
نظرات