شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 09:41 منتشر شده در مورخ: 1400/01/16 شناسه خبر: 1721512
مدیرکل زندان‌های استان مطرح کرد؛

آزادی۹۰ زندانی جرائم غیرعمد در استان سمنان/ نجات ۱۲ نفر از چوبه دار در یک سال گذشته

آزادی۹۰ زندانی جرائم غیرعمد در استان سمنان/ نجات ۱۲ نفر از چوبه دار در یک سال گذشته
امید کهربایی از آزاد شدن ۹۰ زندانی جرائم غیر عمد در استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: ۱۲ نفر از محکومان به قصاص نفس با کسب رضایت اولیای دم از از طناب دار نجات یافتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امید کهربایی مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت با اشاره به کمیته سفیران نجات در زندان های تابعه استان سمنان گفت: کمیته ای با هدف تلاش برای اخذ رضایت از اولیای دم محکومین به قصاص به نام سفیران نجات در زندان های استان سمنان در حال فعالیت بوده که اعضای این کمیته، روسای زندان‌ها، مددکاران، مسئولین فرهنگی زندان‌ها، مدیران عامل انجمن‌ها، دو نفر از معتمدین و دو نفر از خیرین هر شهرستان را شامل می شود.

کهربایی با اشاره به جلسات صلح و سازش در سال گذشته افزود: کمیته سفیران نجات به منظور برگزاری جلسات صلح و سازش و فراهم نمودن زمینه اخذ رضایت از اولیای دم محکومین به قصاص نفس و گسترش فرهنگ بخشش در جامعه فعالیت می‌کند که خوشبختانه در یک سال گذشته با  با تلاش‌های گسترده اعضای این کمیته و همچنین شوراهای حل اختلاف ویژه زندان‌ها ، ۱۲ نفر از محکومان قصاص با اخذ رضایت از اولیای دم مقتولین، از طناب دار رهایی یافتند.

وی با بیان اینکه پیگیری پرونده های با حکم قصاص بسیار دشوار است تصریح کرد: به رغم شرایط سختی که به واسطه شیوع ویروس کرونا در جامعه وجود داشت، همکاران ما در زندان ها و شوراهای حل اختلاف تلاش مضاعفی داشتند و به طور میانگین در هر ماه موفق به نجات یک محکوم قصاص نفس شدند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان با بیان اینکه در یک سال گذشته به علت محدودیت‌های ناشی از کرونا امکان برگزاری جشن‌های گلریزان وجود نداشته است تاکید کرد: با کمک ستاد دیه و مشارکت خیرین استان، چهار پویش کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در سطح استان برگزار شد که به آزادی ۹۰ نفر از زندانیان غیرعمد از زندان‌های استان در سال گذشته انجامید.

کهربایی با اشاره به مبلغ کمک خیرین در آزادسازی زندانیان غیرعمد اظهار کرد: از تعداد ۹۰ زندانی، ۶۳ نفر با مجموع بدهی بیش از ۱۰ میلیارد تومان، با کمک مبلغ بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تومان از سوی ستاد دیه و خیرین و بخشش بدهی این افراد از سوی شاکیان از طریق مداخله مددکاران و معتمدین، از زندان آزاد شدند.

وی افزود: با تلاش‌ها و کمک‌های صورت گرفته از سوی خیرین، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد علوی، هم اکنون هیچ زندانی مالی با بدهی زیر ۵۰ میلیون تومان در استان نداریم و از تمامی هم‌استانی‌های خیراندیش استان تقاضا داریم در اولین پویش آزادسازی زندانیان غیرعمد در سال ۱۴۰۰، با نام پویش «از بهار طبیعت تا بهار قرآن» با هر مبلغی که در توان دارند مشارکت کنند و زمینه شادی دل اعضای خانواده این نیازمندان را فراهم آورند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721512
ارسال نظر
نظرات