شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:18 منتشر شده در مورخ: 1400/01/16 شناسه خبر: 1721523
آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی استان مرکزی؛

پس از اراک شهرستان های ساوه، زرندیه، خمین و دلیجان هم قرمز شدند/هیچ نقطه آبی یا زردی در استان وجود ندارد

پس از اراک شهرستان های ساوه، زرندیه، خمین و دلیجان هم قرمز شدند/هیچ نقطه آبی یا زردی در استان وجود ندارد
بر اساس آخرین رنگ بندی شهرهای کشور که از ۱۶ فروردین ماه اعمال خواهد شد علاوه بر اراک وضعیت شهرستان های خمین، ساوه، زرندیه و دلیجان از نارنجی به قرمز تغییر پیدا کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان ها در اپلیکیشن ماسک که از ۱۶ فروردین ماه اعمال می‌شود علاوه بر شهرستان اراک که پیش تر در وضعیت قرمز قرار داشت شهرستان های ساوه، زرندیه، خمین و دلیجان نیز از وضعیت نارنجی به قرمز تغییر پیدا کرده اند، همچنین سایر شهرستان های استان مرکزی در وضعیت نارنجی قرار گرفته اند و هیچ نقطه آبی یا زردی در استان وجود ندارد.

گفتنی است بر اساس دستورالعمل های ستاد ملی کرونا مسافرت از شهرهای نارنجی و قرمز به شهرهای کشور و ورود افراد غیر ساکن با خودروهای شخصی به شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز ممنوع است و جریمه ورود و خروج خودروها به شهرهای قرمز و نارنجی به ترتیب ۱۰ و پنج میلیون ریال است.

بر این اساس در وضعیت نارنجی یا پرخطر سطح شغلی سه و چهار تعطیل است و در وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر نیز همه مشاغل به جز موارد ضروری سطح یک تعطیل خواهد بود.

قرار گرفتن استان مرکزی در مسیر ترددهای نوروزی، حجم بالای سفرها و دیدوبازدیدهای عید در کنار کاهش توجه به پروتکل‌های بهداشتی و مراقبت‌های فردی و اجتماعی ازجمله دلایل روند صعودی کرونا در استان مرکزی است.

بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس طی ۴۸ ساعت منتهی به ۱۵ فروردین ماه ۴۵۶ مورد جدید ابتلا و ۸ مورد فوتی در استان مرکزی شناسایی شده اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۴۰۸۶۰ نفر رسیده است، تعداد مجموع فوتی ها نیز ۱۵۲۲ نفر است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1721523
ارسال نظر
نظرات