شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 10:25 منتشر شده در مورخ: 1400/01/16 شناسه خبر: 1721546
هشدار نسبت به شیوع کرونای برزیلی در خوزستان:

کرونای برزیلی از نظر مرگ و میر از گونه انگلیسی خطرناک‌تر است

کرونای برزیلی از نظر مرگ و میر از گونه انگلیسی خطرناک‌تر است
فرمانده قرارگاه مقابله با بیماری کرونا گفت:با توجه به تردد کشتی‌های برزیلی به بندرگاه‌های خوزستان ضرورت دارد از خروج خدمه این کشتی‌ها خودداری و افراد مرتبط با آن‌ها قرنطینه شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، فرمانده قرارگاه مقابله با بیماری کرونا در استان خوزستان در گفتگو با خبر ۲۳ شبکه خوزستان گفت: در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هشداری در خصوص شیوع کرونای برزیلی داده شد.

دکتر فرهاد ابول نژادیان افزود: کرونای برزیلی از گونه‌های جهش یافته کووید ۱۹ است که از نظر مرگ و میر از گونه انگلیسی خطرناک تر است.

وی ادامه داد: با توجه به تردد کشتی‌های برزیلی به بندرگاه‌های خوزستان ضرورت دارد از خروج خدمه این کشتی‌ها خودداری و افراد مرتبط با آن‌ها قرنطینه شوند.

فرمانده قرارگاه مقابله با بیماری کرونا در استان خوزستان بیان کرد: این هشدار‌ها به اداره کل بنادر و دریانوردی ، فرمانداری بندر ماهشهر و بخشداری بندر امام خمینی اعلام شده است.

دانشمندان انگلیس و برزیل دریافته‌اند که گونه برزیلی کرونا موسوم به پی۱ در حدود ۱.۴ تا ۲.۲ درصد نسبت به گونه پیشین این ویروس که در مانائوس برزیل شناسایی شد مسری‌تر است.

تحقیقات دانشمندان ایمپریال کالج لندن و سائو پائولو برزیل همچنین حاکیست که قدرت این ویروس برای دور زدن سیستم ایمنی ۲۵ تا ۶۱ درصد نسبت به ویروس‌ قبلی، قوی‌تر است. به این ترتیب افرادی که پیشتر به کرونا مبتلا شده‌اند ممکن است دوباره به کرونا مبتلا شوند.

مانائوس مرکز ایالت آمازوناس برزیل و بزرگترین شهر ناحیه آمازون واقع در شمال شرق کشور است که حدود دو میلیون نفر جمعیت دارد. ۷۰ درصد مردم این شهر بهار گذشته بر اثر ابتلا به کرونا مصون شدند اما گزارش‌ها حاکی از موج جدید ابتلا به کرونا و افزایش شمار بیماران در مراکز درمانی این کشور است.

تاکنون ۶ مورد ابتلا به گونه جدید کرونای برزیلی در انگلیس شناسایی شده است. سه مورد در اسکاتلند و دو مورد در منطقه گلاسترشایر گزارش شده است. دانشمندان نسبت به اعلام پیامدهای شیوع این گونه جدید در انگلیس با احتیاط صحبت کرده‌اند.

«شارون پیکاک» رئیس گروه تحقیقاتی «کاگ‌یوکه» (COG-UK) که رفتارهای ژنتیکی گونه های جدید کرونا را بررسی می‌کند گفت که مطالعات صورت گرفته هنوز نباید عمومیت داده شود. وی با این حال نسبت به رفتار ویروس جدید و شیوع آن ابراز تردید کرد.

گزارش‌ها حاکیست که ویروس جدید برزیلی شباهت های زیادی را از نظر لحاظ ساختار ژنتیکی به کرونای انگلیسی دارد. کرونای انگلیسی به دلیل قدرت آلوده کنندگی بالا در این کشور غالب شده است.

یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد که گونه برزیلی تا ۸۰ درصد مرگبارتر از نمونه‌هایی است که تاکنون شناسایی شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721546
ارسال نظر
نظرات