شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:47 منتشر شده در مورخ: 1400/01/16 شناسه خبر: 1721552
مدیر کل راهداری سیستان و بلوچستان خبر داد؛

صادرات افزون بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا از پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه/ بنزین و گاز عمده کالای ارسال شده

صادرات افزون بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا از پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه/ بنزین و گاز عمده کالای ارسال شده
ایوب کرد از صادرات یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۹۵۷ تن کالا در سال ۹۹ از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه به کشورهای افغانستان و پاکستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۹۵۷ تن کالا توسط ۶۴ هزار و ۵۰۶ دستگاه کامیون در سال ۹۹ از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه به کشورهای افغانستان و پاکستان ارسال شده است.

وی با بیان اینکه بنزین، مواد غذایی، گاز مایع و قیرعمده کالاهای صادر شده از پایانه های مرزی این استان را تشکیل می دهند، افزود: پایانه مرزی میلک با ۸۱۳ هزار و ۷۶۲ تن بیشترین سهم صادرات این مدت استان را به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت های اقتصادی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: مجاورت این استان با منطقه ژئوپولیتیک خلیج فارس و آبهای بین المللی، همسایگی با کشورهای پاکستان و افغانستان، همجواری با حوزه شبه قاره هند و همچنین امکانات بالقوه اقتصادی و ترانزیتی از جمله پایانه های مرزی موجب ایجاد موقعیت تجارت فرامرزی ممتاز برای استان شده است به طوری که با وجود شیوع ویروس کرونا با تردد روزانه حدود ۵۰۰ دستگاه کامیون در سال ۹۹ شاهد رونق صادرات و ترانزیت در پایانه های مرزی میلک و میرجاوه بودیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اذعان کرد: بر اساس آخرین گزارشات حجم ترانزیت از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در سال گذشته ۶۴۲ هزار و ۴۸۳ تن کالا و حجم واردات این دو پایانه مرزی ۷۷ هزار  و ۵۳۸ تن کالا اعلام شده است.

کرد خاطر نشان کرد: این اداره کل به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت پایانه های مرزی استان از سال گذشته اقدامات عمرانی مختلف نظیر عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک و توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه را در اولویت کاری خود قرار داده است که بزودی با بهره برداری از آنها شاهد توسعه تجارت و مراودات مرزی با کشورهای همسایه خواهیم بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721552
ارسال نظر
نظرات