شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:19 منتشر شده در مورخ: 1400/01/16 شناسه خبر: 1721582
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد

افزایش تصاعدی کرونا در یزد

افزایش تصاعدی کرونا در یزد
سلمانی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: روند مراجعه افراد به مراکز درمانی استان افزایش یافته و روند بستری ها به صورت تصاعدی در حال افزایش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم سلمانی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص وضعیت کرونایی استان یزد، گفت: امروز بستری های مشکوک به کرونا در استان یزد  به ۲۸۰ تن رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد ادامه داد: در حال حاضر از این تعداد، ۴۳ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور داشته و خدمات دریافت می‌کنند .

وی با اشاره به سیر افزایشی کرونا در استان افزود: متاسفانه این سیر افزایشی به جای یک رشد پلکانی عملا از یک افزایش تصاعدی برخوردار است.

سلمانی اظهار داشت: این روند افزایشی نتیجه شلوغی بازار در اواخر اسفند است و هنوز فجایع سفرها و دورهمی ها و مهمانی های نوروزی خود را نشان نداده و انتظار داریم تبعات عادی انگاری های تعطیلات را در دو هفته دیگر شاهد باشیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: استفاده صحیح مردم از ماسک، عدم حضور در اماکن پرتردد و شلوغ تا حد امکان، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی مرتب دست و صورت با آب و صابون و ضدعفونی مرتب سطوح و دست ها به ویژه قبل از صرف غذا مورد توجه شهروندان  قرار گیرد.

انتهای پیام/خ

https://www.dana.ir/1721582
ارسال نظر
نظرات