شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:07 منتشر شده در مورخ: 1400/01/16 شناسه خبر: 1721600
در طرح نوروزی ۱۴۰۰ انجام شد؛

جابجایی ۲۰۶ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی سیستان و بلوچستان

جابجایی ۲۰۶ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی سیستان و بلوچستان
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۲۰۶ هزار مسافر نوروزی توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابه جا شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تیمور باقری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ۲۰۶ هزار و ۸۵۹ نفر مسافر از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فرودین ۱۴۰۰ توسط وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای برون شهری استان به مقاصد داخل و خارج استانی جابجا شدند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در این مدت حمل و نقل عمومی بر اساس ستاد استانی مبارزه با کرونا تعطیل بود، افزود: بر اساس آخرین آمار ۱۲۹ هزار و ۴۰۸ مسافر در این مدت بلیط را در استان تهیه و از ناوگان استفاده کردند و ۷۷ هزار و ۴۵۱ نفر مسافر نیز از سایر استان ها توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای وارد استان شده اند.

این مقام مسئول ادامه داد: ۶۰ درصد سفرهای انجام شده وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای این مدت به مقصد داخل استان و ۴۰ درصد نیز به مقاصد برون استانی بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کنترل سلامت مسافرین در هنگام صدور بلیت از طریق سامانه www.smartcard.rmto.ir، فعالیت ناوگان با ۵۰ درصد ظرفیت، ضدعفونی مستمر ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری و الزام کارکنان شرکت ها و رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی و مسافران به استفاده از ماسک را از جمله تدابیر پیش بینی شده در طرح جابجایی مسافران نوروزی استان عنوان کرد.

باقری افزود: همچنین به منظور پیشگیری هر چه بهتر از شیوع ویروس کرونا استفاده از دستگاههای کارتخوان، فراهم کردن امکان تهیه بلیط اینترنتی به منظور به حداقل رساندن مراجعات حضوری به پایانه های مسافری، تحویل ماسک رایگان در بسته های پذیرایی و خودداری از سوار نمودن مسافرین فاقد ماسک و همچنین فراهم نمودن امکان تهیه ماسک و مواد ضد عفونی برای مسافرین فاقد ماسک در محل پایانه های مسافربری مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721600
ارسال نظر
نظرات