شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:09 منتشر شده در مورخ: 1400/01/16 شناسه خبر: 1721602
یادداشت؛

گذری بر خیابان‌های چهل تیکه کرمان

گذری بر خیابان‌های چهل تیکه کرمان
تنها کافی است که از یک نقطه شهر کرمان به نقطه‌ای دیگر گذر کنید؛ آنگاه بدون شک میهمان آسفالت تکه تکه، چاله چوله‌های عجیب و غریب یا سرعت گیرهای غیراستاندارد خواهید شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ وقتی از چهل تیکه سخن می گوئیم اکثریت یاد مادربزرگ‌هایمان می‌افتیم؛ این که با دوختن قطعات ریز و درشت و رنگارنگ تکه‌ها و اضافات پارچه‌های مختلف به یکدیگر رویه کرسی، رختخواب پیچ، سجاده و … درست می کردند و این دقیقا داستان کوچه و خیابان های شهر کرمان البته با چند تفاوت است.

اول آن که کوچه و خیابان های شهر کرمان در ابتدا به صورت یکپارچه آسفالت می شوند اما در گذر زمان به همت هر یک از سازمان های استان از جمله آب، برق، گاز، تلفن و فاضلاب کم کم چهل تیکه می شوند.

دوم آن که شاید اثر هنری مادربزرگ هایمان زیبا و بی بدیل به نظر می رسید و چشم را نوازش می داد اما خیابان های شهر کرمان هر روز کریه تر و زشت تر جلوه می کنند، حال جدا از آن که رانندگی در چنین کوچه و خیابان هایی چقدر زجر آور است.

داستان آسفالت چهل تیکه از این قرار است که یک روز خیابان یا کوچه ای از شهر آسفالت می شود اما کم کم به دلایل قابل دفاع از طرف برخی سازمان ها ( آب، برق، گاز و فاضلاب را در نظر بگیرید) کنده می شود تا این سازمان ها به مشترکین خود خدمات ارائه دهند این خدمات که دقیقا باید بعد از آسفالت صورت بگیرد تا زمانی ادامه دارد که یک پارچه بودن آسفالت کوچه و خیابان نابود شود.

تنها کافی است که از یک نقطه شهر به نقطه ای دیگر حرکت کنید، مثلا چهار راه اقبال به سمت خیابان جهاد را در نظر بگیرید، چیزی که بیش از همه به چشم می آید ترمز مداوم اتومبیل هایی است که قرار است از چهل تیکه های خیابان جهاد عبور کنند حال این را اضافه کنید به سرعت گیرهایی که یکی پس از دیگری جلوه می کنند و چراغ قرمز هایی که قرار است راننده را به انتظار بنشانند البته به اضافه ترافیک در شهر …

آسفالت تکه تکه، چاله چوله های عجیب و قریب و ناگهانی یا سرعت گیرهای غیراستاندارد و بدون علائم هشدار دهنده همه دست به دست هم داده تا روح و روان شهروندان تحت تاثیر قرار می گیرد ضمن این که نگرانی از خراب شدن ماشین نیز آرامش راننده را می گیرد البته این وضعیت در کوچه پس کوچه های شهر بسی بحرانی تر خواهد بود.

خبر خوش آن که این شرایط در زمان ریزش باران حادتر و سخت تر می شود و آسفالت های چهل تیکه بیشتر خودنمایی می کنند دیگر چه گواهینامه داشته باشید و چه نداشته باشید، چه رانندگی بکنید و چه رانندگی نکنید و سرانجام با هر وسیله‌ای که در خیابان‌ها یا جاده‌ها تردد کنید، صابون آسفالت بی کیفیت خیابان‌ها و جاده‌ها حتما به تنتان می خورد.

حال این که قرار است تا چه زمانی چهل تیکه ها بر کف خیابان های شهرمان جلوه کند؛ به مسئولان و پازل برنامه ریزی هایشان باز می گردد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721602
ارسال نظر
نظرات