شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1400/01/16 شناسه خبر: 1721612
در ژانر موسیقی ایرانی؛

«به رنگ نوا» شنیدنی شد/ یک قدردانی موسیقایی از حسین علیزاده

«به رنگ نوا» شنیدنی شد/ یک قدردانی موسیقایی از حسین علیزاده
آلبوم «به رنگ نوا» با نوازندگی تار رادمان توکلی و نوازندگی تمبک حمید قنبری در ژانر موسیقی ایرانی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  «به رنگ نوا» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار موسیقایی منتشر شده در ژانر موسیقی ایرانی است که با هنرمندی رادمان توکلی نوازنده تار و حمید قنبری نوازنده تمبک منتشر شد.

«زندگی»، «آواز درآمد»، «ضربی گردانیه»، «آواز بیات راجه»، «چهارمضراب نوا»، «نیشابورک»، «ای عشق»، «آواز نهفت»، «ضربی مَجُسلی»، «آواز گَوِشت- عشیران – دوگاه – بیات ترک»، «ضرب اصول بیات ترک (بر اساس نواخته‌های حسین علیزاده و محمدرضا لطفی)»، «ادامه آواز بیات ترک و فرود به نوا» و «به رنگ نوا» قطعات تشکیل دهنده این آلبوم هستند.

رادمان توکلی با انتشار متنی در توضیح این یادداشت نوشته است: «نوا برایم سپاسی است در مواجهه با زیبایی، از او که آن را آفرید … نیایشی که تنها کلامش نام اوست. و هنگامی که شروع به نواختنش کنی حسی مرکب از هر نوایی که در عمق جانت نشسته همراهت می‌شود وبه دستان و پرده‌های ساز می‌آید. آن حال غریب نی در نوا، زندگی که بی تو به سر نشد، پرده‌ای که با زخمه ساز تو نو گشت و آن باده ای که تویی… این اثر تلاش کوچکی است برای سپاس از او که این دل را روشن و رهنمای جان می‌شود. سپاس از او که نامش به رنگ نواست. استاد حسین علیزاده…»

رادمان توکلی از جمله هنرمندانی است که طی سالهای اخیر موسیقی را نزد استادانی چون حسین علیزاده، محمدرضا لطفی، فرهاد فخرالدینی، امیر نادرزاده و فریبرز عزیزی فرا گرفته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721612
ارسال نظر
نظرات