شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 18:25 منتشر شده در مورخ: 1400/01/16 شناسه خبر: 1721769
بعیدی‌نژاد طی انتشار پستی در اینستاگرام:

ماموریتم بعنوان سفیر ایران در لندن پایان یافت

ماموریتم بعنوان سفیر ایران در لندن پایان یافت
حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در انگلیس با تشکر از کارمندان بخش‌های مختلف سفارت ایران در لندن از پایان ماموریتش در این سفارتخانه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن با انتشار پستی در  صفحه اینستاگرام، از پایان ماموریتش در سفارت ایران خبر داد.

 
بعیدی‌نژاد نوشت: «پس از پایان ماموریتم به عنوان سفیر ایران در انگلیس، از همه افراد در بخش‌های دیپلماسی، رسانه‌ای و اقتصادی بخاطر همکاری صمیمانه تشکر می‌کنم و  برای همه آنها آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.»
 
گفتنی است، او از شهریور ۱۳۹۵ تاکنون به عنوان سفیر ایران در انگلستان مشغول به فعالیت بوده است. بعیدی‌نژاد ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۵ رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وزیر خارجه انگلیس کرد. وی اولین سفیر ایران در انگلیس پس از پنج سال قطع و کاهش روابط بین تهران و لندن بود.
 
بعیدی‌نژاد حرفه خود را به عنوان کارشناس خلع سلاح در وزارت امور خارجه آغاز و در برنامه خلع سلاح سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۰ شرکت کرد. او پس از آن برای اولین بار به عنوان نماینده ایران در کمیته خلع سلاح مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۱ شرکت کرد. 
 
بعیدی‌نژاد به عنوان دبیر اول نمایندگی ایران از سال ۱۹۹۲ تا سال ۱۹۹۶ در نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد در ژنو و معاون نماینده ایران درکنفرانس خلع سلاح (CD) منصوب شد. وی حرفه خود را در تهران به عنوان رئیس اداره امور خلع سلاح وزارت امور خارجه ادامه داد و از سال ۱۹۹۹ تا سال ۲۰۰۲ به عنوان رایزن خلع سلاح در هیئت نمایندگی ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک منصوب و فعالیت کرد. پس از بازگشت به تهران او به عنوان رئیس اداره امور سیاسی چند جانبه و پس از آن مدیر کل امور سیاسی بین المللی که عمدتا شامل مسائل خلع سلاح است، مشغول به کار شد. وی از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۱، به عنوان سفیر و معاون نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در ژنو خدمت کرد.
 
زمینه تخصصی او خلع سلاح و امنیت بین‌المللی است و از سال ۱۹۹۲ تاکنون در بسیاری از مذاکرات و کنفرانس خلع سلاح شامل اجلاس‌ها و نشست‌های کشورهای عضو معاهده منع گسترش سلاح های هسته‌ای (ان‌پی‌تی) شرکت کرده است. او در جلسات متعدد خلع سلاح و امنیت بین المللی به عنوان نماینده ایران حضور داشته و ریاست برخی از این جلسات و و نشست های بین‌المللی را بر عهده داشته است. بعیدی‌نژاد در اوت ۲۰۱۳ به عنوان مدیر کل امور سیاسی و امنیت بین‌المللی وزارت خارجه منصوب شد و به عنوان یکی از اعضای تیم جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و رئیس هیات کارشناسی مذاکرات برنامه اقدام مشترک ژنو و همچنین مذاکرات برنامه جامع اقدام مشترک وین (برجام) فعالیت کرده است. 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1721769
ارسال نظر
نظرات