شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 08:47 منتشر شده در مورخ: 1400/01/17 شناسه خبر: 1721830
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی:

اصناف تاوان تصمیم اشتباه ستاد ملی مقابله با کرونا را می دهند

اصناف تاوان تصمیم اشتباه ستاد ملی مقابله با کرونا را می دهند
زند رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی با بیان اینکه اصناف تاوان تصمیمات غلط ستاد مقابله با کرونا را می دهند، گفت: آزاد گذاشتن تردد و دید و بازدید در تعطیلات نوروزی باعث شد تا وضعیت قرمز شده و اصناف تعطیل شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جمشید زند رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص تعطیلی صنوف گروه ۲ و ۳ و ۴ به دلیل قرمز شدن شرایط کرونایی در شهر اراک، گفت: علیرغم میل باطنی، با قرمز شدن شرایط کرونایی در اراک، ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه های ۲ و ۳ و ۴ اعمال شد.

وی با بیان اینکه اصناف تاوان تصمیمات اشتباه ستاد ملی کرونا را می دهند، افزود: آزاد گذاشتن تردد و دید و بازدید در تعطیلات نوروزی باعث شد تا این وضعیت به وجود بیاید و اصناف تاوان این تصمیم غلط را می دهند. این در حالی است که معتقدیم اگر قرار بود خرید شب عید باعث قرمز شدن شرایط کرونایی بشود باید این اتفاق تا پنجم فروردین اتفاق می افتاد.

زند اضافه کرد: صنوف مختلف که ضعیف ترین بخش اقتصاد کشور هستند باید تاوان بدهند و پس از پشت سر گذاشتن یک سال سخت، باید بار دیگر این سختی را برای سال دوم تکرار کنیم و این بسیار دشوار است. با این حال اصناف مطیع قانون بوده و به خاطر سلامت و جان مردم، واحد های صنفی را تعطیل کردند تا بتوان سریع تر این شرایط را بهبود بخشید.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی تصریح کرد: امیدواریم عموم مردم و مسئولین تلاش کنند تا هر چه زودتر رنگ شهر ها تغییر کند تا شاهد بازگشایی صنوف باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بابت این تعطیلی ها حمایتی از صنوف صورت گرفته یا خیر، گفت: بیش از ۵۰ درصد صنوف استان با شیوع ویروس کرونا دچار خسارت غیرقابل جبران شده‌اند تا به حال در سال جدید هیچ حمایتی از صنوف در نظر گرفته نشده است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز به صورت بسیار محدود حمایت هایی انجام شد که امیدواریم در سال جدید هم شاهد آن باشیم.

۵۷ هزار صنف مختلف زیر نظر یک‌صد و ۷۳ اتحادیه صنفی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت دارند.

کرونا، ویروس شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می‌شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه،تنگی نفس، سردرد و گاهی با  اسهال و استفراغ همراه است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1721830
ارسال نظر
نظرات