شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:17 منتشر شده در مورخ: 1400/01/17 شناسه خبر: 1721851
ظریف در دیدار با وزیر خارجه قرقیزستان:

تهدید مشترک ایران و قرقیزستان، بی‌ثباتی در افغانستان است

تهدید مشترک ایران و قرقیزستان، بی‌ثباتی در افغانستان است
وزیر خارجه کشورمان گفت: تهدیدات مشترک ایران و قرقیزستان ناامنی و بی‌ثباتی در افغانستان و گسترش افراط‌گرایی و تروریسم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با روسلان کازاکبایف وزیر امور خارجه قرقیزستان دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در ابتدای این دیدار، اظهار داشت: از مهمان نوازی گرم و صمیمانه شما بسیار سپاسگزار هستم و برگزاری موفقیت آمیز انتخابات را به شما تبریک می‌گویم. بسیار خوشحالم که امروز در بیشکک هستم و این فرصت برای من پیدا شده که در آغاز دولت جدید شما با شما گفتگو و بر اهمیت روابط قرقیزستان با ایران تاکید کنم.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: همانطور که گفتید روابط عمیق و تاریخی و تمدنی میان مردم ما و مردم این منطقه به صورت کلی وجود دارد.

ظریف تصریح کرد: به همین دلیل بسیار خوشحال هستم که سفر منطقه‌ای به چهار کشور آسیای میانه داشتم. هفته گذشته برای شرکت در اجلاس افغانستان در دوشنبه بودم و سفر به هر پنج کشور در این هفته انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ما منافع و تهدیدهای مشترک داریم، گفت: تهدیدهای مشترک ما ناامنی و بی‌ثباتی در افغانستان و گسترش افراط‌گرایی و تروریسم است.

وزیر امور خارجه اضافه کرد: منافع مشترک ما نیز امکان بهره برداری از شرایط منطقه برای گسترش توسعه اقتصادی و دسترسی شما به آب‌های بین‌المللی و ترانزیت است.

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1721851
ارسال نظر
نظرات