شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:29 منتشر شده در مورخ: 1400/01/17 شناسه خبر: 1721868

موضع شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی یزد در مورد بازگشت به برجام

موضع شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی یزد در مورد بازگشت به برجام
مسئله شناسی و موضوع شناسی چالش‌های پیش روی انقلاب و تهدید های دشمن فوق‌العاده مهم است ما بیش از 20 سال است سیاست خارجی کشور را درگیر همین فشار های شرطی «تحریم و ….» دشمن کرده ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، مسئله شناسی و موضوع شناسی چالش‌های پیش روی انقلاب و تهدید های دشمن فوق‌العاده مهم است ما بیش از 20 سال است سیاست خارجی کشور را درگیر همین فشار های شرطی «تحریم و ….»دشمن کرده ایم اگر قرار است با هر فشار از سوی طرف مقابل ما ده امتیاز نقد بدهیم و یک امتیاز نسیه که اعتبار آن هم مشخص نیست بگیریم چیزی ته حساب ایران نمی ماند.

این رویه‌ی غلطی است که ما را در مسیر نامطمئن برجام بی‌فرجام قرار دادند، اما نارواتر آن است که مسئولین کشور هر مسئله ای را به این قبیل موارد گره بزنند و در واقع حلال تمام مشکلات را نظر و خواست طرف های غربی بدانند. چه بسا باز شدن گره های کور کشور جز با قرار گرفتن عزم سلیمانی ها در رویکرد انقلابی به سیاست های خارجی، اراده علمی فخری زاده ها و طهرانی مقدم ها در اداره مملکت میسر نخواهد بود. فلذا ایستادگی و مقاومت قطعا نتیجه ای جز معکوس کردن معادله تکیه بر غرب جهت رفع گرفتاری ها رو در بر نخواهد داشت . 

اکنون مردم فهیم ملت ایران بر مبنای موضع صریح و صحیح رهبری به این نقطه رهنمون شده اند که اول رفع کامل تحریم ها، دوم راستی آزمایی، "زیرا که ما حرف زیاد شنیده ایم ولی عمل ندیده ایم " که این دو مرحله بدون هیچ گونه مذاکره وگفت و گویی باید به انجام برسد تا این که در مرحله بعد عمل به تعهدات و بازگشت به توافقات برجام تبدیل به مسئله ای جهت تصمیم گیری شود.

غرب هیچ گاه صادق نبوده است،  وفای به عهدی هم در کارنامه ندارد، با عنایت به فرمایش حضرت علی (ع) که میفرمایند: «اِنَ الوَفاءَ توام الصدق». چیزی که عیان است هیچ حاجتی به تحقیق و راستی آزمایی ندارد فلذا این برای ما روشن و مبرهن است که نباید دوباره وارد دام «مذاکره -تعهد- عمل » شویم. 

بسیج دانشجویی به نمایندگی از جریان انقلابی با توجه به فرمایش قطعی رهبر معظم انقلاب که در بردارنده لغو تمامی تحریم ها و راستی آزمایی ان است هر گونه اقدامی خلاف این راهبرد را بر هم زدن وحدت امنیتی - فرهنگی ملت و مملکت ایران دانسته و افراد خاطی را به چشم ایادی و دست پرودگان غرب می‌بیند.

همچین از مسئولین تقاضا داریم داغ برجام را برای مردم تازه نکنند که هنوز داغ قبلی التیام نیافته است.

در پایان نگارنده متواضعانه خواهشمند است تا مسئولین در این ایام پایانی مسئولیت خود، تصمیمی جدی اتخاذ نموده و با تغییر رویه و حرکت در راستای خدمت به مردم و نگاه ب توانایی‌های داخلی و چشم بستن از دستان اغیار موجبات خشنودی مردم را فراهم آورند و کار به سانسور و شکستن قلم‌ها و بریدن صداها نباشد.

محمدرضا رضوی

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1721868
ارسال نظر
نظرات