شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:39 منتشر شده در مورخ: 1400/01/17 شناسه خبر: 1721898
یک کارشناس فرهنگی مطرح کرد:

رحم اجاره‌ای؛ آخرین تیرِ ترکش اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰/ "گاندو۲" چهره بدون رتوش ظریف را به نمایش گذاشت

رحم اجاره‌ای؛ آخرین تیرِ ترکش اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰/ "گاندو۲" چهره بدون رتوش ظریف را به نمایش گذاشت
محمد پورآقایی گفت: دولت حسن روحانی می داند که اگر سریال گاندو ادامه داشته باشد نمی تواند در انتخابات برنامه ریزی داشته باشد و ظریف را به عنوان مهره مطبوع خود برای انتخابات ۱۴۰۰ به رسانه ها و مردم معرفی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد پور آقایی درباره پشت پرده امنیتی و انتخاباتیِ توقف سریال گاندو در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: ما در یک نبرد گفتمانی و پارادایمی هستیم، یعنی دشمن با هر وسیله ای که امکانش وجود دارد گفتمان خودش (امریکن لایف استایل) را به تمام دنیا مخصوصاً جمهوری اسلامی ایران تحمیل، تبلیغ و تزریق و برای این کار از هر ابزاری از جمله؛ هنر، موسیقی، رسانه و سینما استفاده می کند. اگر ما بتوانیم در این عرصه ورود موفق داشته باشیم و در این میدانِ جنگ نرم و مدیا وار مستحکم و منطقی ورود کنیم مطمئن باشید که می توانیم بسیار دقیق نقشه های دشمن را نقش بر آب کنیم.

وی ادامه داد: دشمن از این موضوع هراس دارد و فضای مجازی را به هر نحوی که می خواهد مدیریت می کند. در داخل و خارج کشور، مسئولین، رسانه ها، ژورنال ها را وادار می کند تا شبکه ملی اطلاعات قدرت نگیرد، کاری می کند آن چیزی که مردم انتظار دارند از رسانه پمپاژ نشود، صدا و سیما فقط موضوع انفعال داشته باشد و درد مردم و مشکلات آنها را بازگو نکند و تمام اینها برنامه ریزی شده است و بسیار جالب است که وقتی سریالی تماماً امنیتی رشادت های سربازان انقلاب را به تصویر می کشد و رسوایی های تفکر لیبرالی و غرب مسلکی را به تصویر می کشد نمی توانند تاب بیاورند.

این کارشناس افزود: سخنگوهای بی بی سی، وی اُ اِی، اینترنشنال، مشاوران و وزرای آنها در داخل و خارج کشور شروع به حمله کرده و تا سطح ریاست جمهوری به یک سریال حمله می کند. وقتی می گوییم که در میدان جنگ نرم هستیم و دشمن با رسانه های خود، رسانه های جمعی، هالیوود، فضای مجازی، تلگرام و اینستاگرام در جمهوری اسلامی ایران ذهن ها را مدیریت می کند شوخی نیست. آنها نمی توانند افشاگری ها را تاب بیاورند و در تمام رده های دولتی، رده های رسانه ای و مشاوره ای که دارند در مقابل آن می ایستند.

وی ادامه داد: از این کار چند هدف را دنبال می کنند که بسیار باید مراقب باشیم. مهره های اصلاح طلب برای انتخابات ریاست جمهوری سوخته هستند حتی شده از رحم اجاره ای استفاده می کنند همان طور که در سال ۱۳۹۲ و ۱۳۹۴ از آقای روحانی استفاده کردند. در حال حاضر هم اگر بتوانند از رحم اجاره ای استفاده می کنند چون تفکر آنها تفکری ماکیاولیستی است، هدف وسیله را توجیه می کند؛ اینکه در کدام حزب بوده و چه تفکری دارد برایشان مهم نیست و فقط می خواهند در رأس قدرت باشند. اما مهره هایی که الآن به آنها دل بسته اند مخصوصاً آقای ظریف که بر روی آن بسیار برنامه ریزی کرده اند، شاید بگوید که من در انتخابات شرکت نخواهم کرد ولی یکی از گزینه های محتمل و قوی است که در دستور کار اصلاحات و جریان کار اصلاحات قرار دارد.

پور آقایی گفت: سریال گاندو آن اتفاقات و خیانت هایی که در برجام اتفاق افتاد را به صورت دقیق، منطقی و هنری به تصویر می کشد و اولین کسی که زیر سوال می رود دولت حسن روحانی است. اینها می دانند که اگر این سریال ادامه داشته باشد نمی توانند در انتخابات برنامه ریزی داشته باشند، نمی توانند ظریف را به عنوان مهره مطبوعشان برای انتخابات ۱۴۰۰ به رسانه ها و مردم معرفی کنند. بسیار جالب است که جلوی این فیلم را در تمام رده ها می گیرند و آن را به بعد از انتخابات موکول می کنند. چرا بعد از انتخابات؟ چون اگر قبل از انتخابات مردم از ماهیت مذاکرات برجام و تفکرات برجامی به معنای واقعی کلمه آشنا شوند؛ نمی توانند رأی بیاورند و هنوز امید دارند و می دانند که می توانند با استفاده از ابزار رسانه، فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و تلویزیون سوار بر ذهن مردم شوند.

این کارشناس افزود: همان طور که آقای تاج زاده گفت که مردم به گذشته رأی نمی دهند به آینده رأی می دهند، با شعارهای جدید و استخدام سلبریتی ها و چهره های شاخص و مشهور بیایند و کاری کنند که دوباره انتخابات را به نفع خودشان ببرند و نکته بعدی که بسیار باید حواسمان به آن باشد در این چند روز تمام درگیری ذهن ها و تمام رسانه ها توقف گاندو شده است ولی به صورت زیر پوستی مذاکرات را از سر گرفته و زمزمه هایی شنیده می شود که آمریکا باید در این مذاکرات حضور داشته باشد و بسیار جالب است که مجلس هم یک جورهایی موافقت می کند و این خود می تواند بازی رسانه ای باشد. توقف گاندو می تواند یک بازی رسانه ای باشد که ما را از کار اصلی که در حال انجام آن هستند منحرف کرده و متوجه سریال گاندو باشیم.

وی افزود: من نمی گویم که این سریال مهم نیست بلکه صد در صد مهم است زیرا که تفکر لیبرالی و گفتمان غلط غرب مسلکی را به طور اساسی بیان می کند، اما اگر هدف فقط این باشد و ما از کار اصلی جریان اعتدال و جریان اصلاحات که انجام می دهند، منحرف می شویم. وقتی رهبری می فرمایند که مذاکره فقط به شرطی اتفاق می افتد که همه تعهدات آمریکا اجرایی شود و به برجام برگردد ولی الآن به صورت زیر پوستی از همین شگرد رسانه ای استفاده می کنند و قرار بر این شده که بدون پیش شرط و بدون اینکه آمریکا تعهدات خود را انجام دهد مذاکره صورت گیرد. حاشا به غیرت مسئولین ایرانی که نماینده روس گفته که آمریکا تا وقتی که به برجام برنگشته حق حضور در مذاکرات را ندارد. ولی عده ای غیرت را خورده اند یا نمی دانم که با آن چه کرده اند؟ از خط قرمز نظام، رهبری، ولایت فقیه، جمهوری اسلامی و مردم به خاطر منافع خودشان عبور می کنند.

این کارشناس در خاتمه خاطرنشان کرد: کسانی که از استیضاح دولت و روحانی جلوگیری کردند، آقای قالیباف و ذاکانی و امثال آنها که تماماً تلاش کردند که این اتفاق نیفتد، بدانید اگر از خط قرمز نظام و رهبری عبور کردند شما هم مقصر هستید و باید پاسخگو باشید، بنابراین حواسمان باشد که گول این بازی رسانه ای را نخوریم و در مورد واقعیاتی که در جامعه اتفاق می افتد دغدغه مند باشیم، برای رسانه، فرهنگ و برای اینکه مردم واقعیت را بدانند دغدغه مند باشیم، اما از کار اصلی که دولت در حال انجام آن است غافل نشویم که اگر غافل شویم قافیه را باخته ایم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721898
ارسال نظر
نظرات