شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:20 منتشر شده در مورخ: 1400/01/17 شناسه خبر: 1721978
معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد

مرکز سوختگی اراک به زودی تجهیز می شود/ بیمارستان امیرکبیر جهت پذیرش بیماران کرونایی تجهیز می شود

مرکز سوختگی اراک به زودی تجهیز می شود/ بیمارستان امیرکبیر جهت پذیرش بیماران کرونایی تجهیز می شود
جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: مرکزسوختگی که توسط سازمان انرژی اتمی در اراک ساخته شده نیاز به تجهیزات دارد تا بتوان از آن بهره برداری مناسب را انجام داد که سعی داریم تا یک هفته دیگر یا حداکثر بعد از فروکش کردن موچ جدید کرونا، تجهیز آن مرکز صورت پذیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت قرمز کرونا در شهر اراک، در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: دانشگاه علوم پزشکی اراک اقدامات خوبی را در راستای خدمت رسانی به بیماران کرونایی در حال انجام است که توسعه بخش مگا آی سی یو یکی از آن هاست.

وی افزود: منتهی در این بخش با کمبود هایی رو به رو هستند که در تلاش هستیم تا تجهیزات مورد نیاز را در همین روزها تامین کنیم. البته بایستی بیمارستان امیرکبیر جهت پذیرش بیماران کرونایی آماده شود که در این راستا نیاز به دستگاه اکسیژن ساز دارد که نیاز آن را هم در همین روزها تامین خواهیم کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به لزوم تجهیز مرکز سوختگی، تصریح کرد: این مرکز که توسط سازمان انرژی اتمی در اراک ساخته شده نیاز به تجهیزات دارد تا بتوان از آن بهره برداری مناسب را انجام داد که سعی داریم تا یک هفته دیگر یا حداکثر بعد از فروکش کردن موچ جدید کرونا، تجهیز آن مرکز هم صورت پذیرد.

جان بابایی با بیان اینکه ویروس کرونا هنوز هم ناشناخته است، گفت: وقتی قدرت بیماری زایی ویروس کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش هم داشته، نشان از ناشناخته بودن ویروس می دهد. شاهدیم که حتی در کشورهای پیشرفته هم مرگ و میر های زیادی از این بیماری ثبت می شود و این نشان از عدم شناخت کافی درباره این ویروس دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها راه مهار بیماری رعایت پروتکل های بهداشتی و در مرحله بعد، تزریق واکسن است، گفت: با اینکه واکسن های مختلفی در دنیا ساخته شده ولی باید صبر کرد و دید که آیا واکسن های تولیدی تمام اهداف مد نظر را تامین خواهند کرد یا خیر. در حال حاضر صرفا پیش بینی می شود که واکسن باعث کاهش آمار مرگ و میر بشود ولی اینکه آیا اهداف دیگر مد نظر با تزریق واکسن بدست بیاید یا خیر، هنوز قابل پیش بینی نیست.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1721978
ارسال نظر
نظرات