شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:47 منتشر شده در مورخ: 1400/01/17 شناسه خبر: 1722017
مدیر شبکه بهداشت و درمان بانه؛

نظارت و کنترل‌های بهداشتی ضامن سلامت جامعه است

نظارت و کنترل‌های بهداشتی ضامن سلامت جامعه است
محمد شاه ویسی مدیر شبکه بهداشت و درمان بانه گفت: در ایام تعطیلات نوروز، بازرسی‌های مشترکی با تعزیرات، اماکن، دامپزشکی، صمت، اصناف و سایر ارگان های مرتبط انجام شده تا به واسطه آن خدمات بهتری به مردم ارائه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد شاه ویسی مدیر شبکه بهداشت و درمان بانه در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به اینکه نظارت و کنترل های بهداشتی ضامن سلامت جامعه است، اظهار کرد: در ابتدای سال جدید تا کنون در راستای حفظ و ارتقاء سلامت شهروندان و مسافران نوروزی، مرکز بهداشت بانه در ساعات اداری و غیر اداری و با بهره گیری از کلیه امکانات نسبت به نظارت و کنترل های بهداشتی و جوابگویی به شکایت های بهداشتی و غیره در سطح شهرستان اقدام نموده  است.

وی با اشاره به اهم فعالیت های مرکز بهداشت افزود: در بازه زمانی ۲۵ اسفندماه تاکنون تعداد بازرسی بهداشتی به عمل آمده ۲۱۷۴ مورد بوده و تعداد ۱۴۱ اخطار صادر شده است، تعداد موارد معرفی شده به مراجع قضایی ۱۴ مورد بوده که ۹ مورد آن منجر به پلمپ شده است.
 
شاه ویسی عنوان کرد: در راستای اجرای طرح سلامت نوروزی شهروندان  ۴۵۸ مورد تست PCR توسط مرکز منتخب کوید ۱۹ انجام شده و ۵۴۲ مورد رپید تست توسط تیم‌های رهگیری بیماری کرونا با مراجعه به منازل صورت گرفته است، بازرسی اکیپ سلامت محیط و کارشناسان بهداشت حرفه ای در شیفت صبح و عصر از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی سطح شهر انجام شده است.
 
شاه ویسی با اشاره به اینکه ۹ تالار پذیرایی در بانه پلمب شده است تشریح کرد: در راستای اجرای مصوبات ستاد کرونای شهرستان بانه ۹ تالار پذیرایی در این شهر پلمب شد، این تالارها به رغم هشدارهای جدی ستاد مقابله با کرونا و توصیه‌های اکید متولیان حوزه سلامت شهرستان اقدام به برگزاری مراسم  بدون مجوز و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی کرده بودند.
 
وی اضافه کرد: غربالگری سلامت روان برای ساکنین محله بانه کهنه در راستای اجرای برنامه حمایتهای روانی_اجتماعی در بلایا و حوادث غیر مترقبه پس از حادثه انفجار مواد منفجره در این محله،به منظور شناسایی افرادی که دچار آسیب روانی شده اند انجام شد.
 
شاهویسی در پایان خاطر نشان کرد: دراین طرح افرادی که شاهد حادثه مذکور بوده اند توسط روان شناسان مرکز بهداشت مورد ارزیابی قرار گرفتند و در صورتیکه دچار آسیب روانی شده  تحت مراقبت و مداخلات روانشناختی قرار می گرفتند، این فعالیت به منظور پیشگیری از اختلال استرس پس از حادثه (PTSD) است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722017
ارسال نظر
نظرات