شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:49 منتشر شده در مورخ: 1400/01/17 شناسه خبر: 1722078
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی خبر داد

شناسایی ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال در استان مرکزی/۲ هزار و ۳۱۸ پروژه در قالب پویش «الف -ب - ایران» به بهره‌برداری می‌رسد

شناسایی ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال در استان مرکزی/۲ هزار و ۳۱۸ پروژه در قالب پویش «الف -ب - ایران» به بهره‌برداری می‌رسد
الله داد به چالش و تهدید جدی استخراج غیرمجاز رمز ارزها با استفاده از تعرفه‌های یارانه‌ای برق اشاره کرد و گفت: با استفاده از کنتورهای هوشمند و داده‌کاوی رفتار و رصد بار مصرفی ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال شناسایی که باعث شد از محل اصلاح تعرفه بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال به خزانه دولت واریز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ پنج طرح بزرگ توزیع برق کشور در قالب سه هزار و ۳۶ طرح توسعه، احداث، اصلاح و بهینه سازی شبکه برق در منطقه یک کشور روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین در نخستین پویش#هر هفته الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو به صورت‌ ویدئو کنفرانس بهره‌برداری شد.

محمد اله داد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در آئین بهره برداری از این طرح ها گفت: امروز پروژه‌های توزیع برق در منطقه یک در شرکت‌های توزیع برق استان‌های مرکزی، اصفهان، قم، تهران، قزوین، البرز، چهارمحال بختیاری و شهرستان‌های تهران بزرگ، مشهد و اصفهان امروز در قالب ۳ هزار و ۳۶ پروژه از محل منابع داخلی، استانی، ملی، عوارض و اهدایی با اعتباری بالغ‌بر ۸۹۷ میلیارد تومان به بهر ه برداری می‌رسد.

اله داد ادامه داد: واگذاری ۲۵۵ هزار انشعاب برق به مشترکین، توسعه ۹۳۰ کیلومتر خطوط ۱۱،۲۰ و ۲۳ کیلوولت و ۵۱۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف، افزایش بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ دستگاه ترانسفورماتور توزیع با ظرفیت ۱۶۰۰ مگاوات آمپر، برق‌دار کردن ۲۳ روستا و تبدیل ۲ هزار و ۵۵۰ کیلومتر سیم مسی به کابل خودنگهدار از پروژه‌های ۱۰ شرکت توزیع برق کشور در قالب منطقه یک در نخستین پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی بیان کرد: عمده پروژه‌های افتتاحی کشور در نخستین پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال ۱۴۰۰ در استان مرکزی در قالب ۲ هزار و ۳۱۸ پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۱۰۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: خرید منطقه‌ای کابل خودنگهدار با کارگزاری استان مرکزی انجام شده که استفاده از کابل خودنگهدار باعث افزایش ایمنی، پایداری شبکه، کاهش تلفات، بهبود مبلمان شهری و حفظ محیط‌زیست است.

اله داد افزود: خرید ۱۲۳ هزار دستگاه کنتور دیجیتالی توسط توزیع برق شهرستان اصفهان باعث ایجاد بازار رقابتی در بین تولیدکنندگان و شکسته شدن قیمت ۲۵ درصدی کنتورها شد که در سال گذشته باعث افزایش و جهش تولید بین تولیدکنندگان شد.

شناسایی  ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال در استان مرکزی

وی به چالش و تهدید جدی استخراج غیرمجاز رمز ارزها با استفاده از تعرفه‌های یارانه‌ای برق اشاره کرد و افزود: با استفاده از کنتورهای هوشمند و داده‌کاوی رفتار و رصد بار مصرفی ۱۱۰۰ مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال شناسایی که باعث شد از محل اصلاح تعرفه بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال به خزانه دولت واریز شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی خاطرنشان کرد: برخورد ریشه‌ای و هماهنگی بین دستگاهی وزارت ارتباطات، سمت و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط است.

مهدی زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی هم در حاشیه این جلسه بابیان اینکه استان مرکزی پایتخت صنعتی کشور و برق زیربنای تولید و صنایع دیگر در کشور است، افزود: توزیع برق استان با تعامل و همکاری با سایر دستگاه‌های اجرایی نقش موثری در اجرای پروژه‌های استانی داشته است.

 وی بیان کرد: صنعت برق و سایر صنایع زیر بنایی دیگر باید در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها با همکاری سایر صنایع موجبات رشد تولید را مهیا و باعث رونق و شکوفایی اقتصادی شود.

گفتنی است؛ در پایان مراسم نخستین پویش#هر هفته الف_ب_ایران استان مرکزی در ارزیابی شاخص‌های کلیدی شرکت‌های توزیع در سال ۹۹ موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس در حوزه‌های طرح‌های هما، سمن، چاوش و اصلاح ولتاژ شبکه، کاهش تلفات و تدوین برنامه‌های ۹۹ شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1722078
ارسال نظر
نظرات