شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:49 منتشر شده در مورخ: 1400/01/17 شناسه خبر: 1722085
تذکر نماینده دلیجان و محلات به رئیس قوه مجریه:

رئیس جمهور حقوقدان یک بار قانون اساسی را بخواند/ لابد آقای روحانی با ایجاد صف به دنبال رشد فضائل مردم است؟!

رئیس جمهور حقوقدان یک بار قانون اساسی را بخواند/ لابد آقای روحانی با ایجاد صف به دنبال رشد فضائل مردم است؟!
سلیمی در نشست علنی سه‌شنبه ۱۷ فروردین مجلس گفت: آقای رئیس‌جمهور که می‌گویند من حقوقدان هستم اصل سوم قانون اساسی را بخوانند که ایجاد محیط مناسب برای رشد فضائل است، لابد ایشان صف درست کردند که مردم رشد فضائل را در صف‌ها ببینند؟!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات و عضو هیئت‌رئیسه مجلس در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۱۷ فروردین) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: دوستان در دولت هماهنگ شوند که بخشی از دولت علیه بخش دیگر صحبت نکند، الآن صحبت‌های وزارت علوم علیه معاونت علمی چیزی عجیبی است این نشان می‌دهد که یک نفر باید دولت را هماهنگ کند البته دولت در بخش‌های دیگر هم هماهنگ نیست.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: بر اساس تبصره یک ماده ۲۳۴  امروز مجلس در مورد عملکرد دولت و وزارتخانه‌های مرتبط به قیمت مرغ و محصولات کشاورزی و ارسال این پرونده به قوه قضائیه، این بخش‌ها را موظف به پاسخگویی کرد و رئیس‌جمهور و وزرای جهاد کشاورزی و صمت باید پاسخگوی عملکرد خود به دستگاه قضایی باشند.

وی در ادامه افزود: آقای رئیس‌جمهور که می‌گویند من حقوقدان هستم و بحث رفراندوم را مطرح می‌کنند ما از ایشان خواهش می‌کنیم اصل ۲۲ را بخوانند که حیثیت، جان و مال مردم باید حفظ شود آیا این در صف نگه‌داشتن مردم عمل به اصل ۲۲ است؟ اصل ۴۳ را یک‌بار بخوانند، آیا دولت به این اصل که تأمین نیازهای اساسی، مسکن، خوراک و پوشاک است عمل کرده‌ است؟

نماینده مردم دلیجان و محلات اظهار کرد: آقای روحانی اصل ۳ را بخوانند که ایجاد محیط مناسب برای رشد فضائل است، لابد ایشان صف درست کردند که مردم رشد فضائل را در صف‌ها ببینند؟! آقای رئیس‌جمهور این‌ها را به رفراندوم بگذارد تا مردم پاسخش را بدهند.

سلیمی خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور یک‌بار اصل ۴۹ را بخوانند آنجایی که می‌گوید دولت موظف است ثروت‌های حاصل از ربا، رشوه، اختلاس و هر نوع مفسده‌ای را اخذ کند و به بیت‌المال برگرداند، این ثروت‌های ناشی از رانتی که در گزارش امروز کمیسیون کشاورزی آمده به جیب چه کسی رفته است، شما که بحث رفراندوم را مطرح می‌کنید این‌ها را به رفراندوم بگذارید، شما که حقوقدان هستید یک‌بار قانون اساسی را بخوانید.

انتهای پیام/

 
https://www.dana.ir/1722085
ارسال نظر
نظرات