شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:18 منتشر شده در مورخ: 1400/01/17 شناسه خبر: 1722099
مدیرکل سازمان بازرسی خراسان‌جنوبی:

با قصور و فساد مدیران دستگاه‌های اجرایی برخورد می‌شود/ نظارت مستمر بر بازار و کنترل قیمت‌ها

با قصور و فساد مدیران دستگاه‌های اجرایی برخورد می‌شود/ نظارت مستمر بر بازار و کنترل قیمت‌ها
رحیمی گفت: خط قرمزی که نسبت به مدیران وجود دارد این است که اگر مورد قصور و فسادی گزارش شود به طور جدی و با حساسیت ویژه نسبت به آن پیگیری کرده و با آن برخورد خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، مهدی رحیمی مدیرکل سازمان بازرسی خراسان‌جنوبی صبح امروز در دیدار با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند، اظهار کرد: سازمان بازرسی خراسان‌جنوبی علاوه بر این‌که خود را مکلف بر انجام آنچه که قانون و وظیفه است میداند، سیاست و منویات مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضائیه را نیز وظیفه خود دانسته و بر پیگیری و همراهی آنها از سوی دستگاه‌های مختلف اجرایی در استان احساس تکلیف می‌کند و خود را ملزم بر پیگیری ویژه می‌داند.

وی افزود: سازمان بازرسی استان وظیفه خود می‌داند نسبت به امر تولید و حمایت از سرمایه‌گذاری در خراسان‌جنوبی که دارای شرایط خاص و حادی است به طور جدی پیگیری کرده و منویاتی که در این راستا وجود دارد و آنچه در استان میسر است را بکار گرفته و دستگاه‌ها اجرایی مختلف را به راهبری از این مسیر مکلف می‌داند.

مدیرکل سازمان بازرسی خراسان‌جنوبی بیان کرد: رونق تولید باید جهش پیدا کند و شعار سال جاری با عنوان "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" عملی شود. باید با کار خاص و اعمال نظر ویژه به پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها پرداخته شود تا هم استانی‌ها در کنار این موضوع به رفاه نسبی دست پیدا کنند.

رحیمی عنوان کرد: سازمان بازرسی استان خود را موظف به پیگیری مشکلاتی که به دلایل خاصی ممکن است در استان وجود داشته باشد و مردم با آن درگیر باشند دانسته و دستگاه‌ها را نسبت به انجام وظایف آنها مکلف می‌کند.

وی تصریح کرد: نظارت بر وضعیت بازار، تولید، عرضه کالاهای اساسی و کنترل قیمت از موضوعاتی است که مورد دغدغه شهروندان است و بعضا متاسفانه در کنار این مسائل دچار مشکلاتی شدند که در این خصوص نیز خود را موظف می‌دانیم این امر را به صورت ویژه و مسمتر مورد توجه باشد و به پیگیری آن و حصول شرایط نسبی در استان بپردازیم.

مدیرکل سازمان بازرسی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در همین راستا طی تعطیلات پایان سال گذشته و عید نوروز همکاران ما در سازمان بازرسی نسبت به این کار به صورت ویژه به انجام وظایف و تکلیف دستگاه‌های اجرایی مختلف متولی در این امر پرداختند که خوشبختانه خراسان‌جنوبی نسبت به استان‌های همجوار و سایر نقاط کشور، شرایط نسبی مناسبی داشت.

رحیمی افزود: سازمان بازرسی استان با مدیرانی که به فکر همت و تلاش در انجام کار هستند همراهی کرده و ایجاد زمینه شرایطی برای جسارت و ریسک پذیری دستگاه‌ها در انجام کار را وظیفه خود می‌داند و اطمینان، اتقان و پشتیبانی قانونی را به دستگاه‌ها می‌دهد. 

وی گفت: تعامل با سایر دستگاه‌های نظارتی در سطح استان نیز به منظور ایجاد وحدت رویه در امر نظارت و بازرسی و جلوگیری از موازی کاری خاص نیز به صورت جدی مورد نظر قرار دارد.

مدیرکل سازمان بازرسی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: خط قرمزی که نسبت به مدیران وجود دارد این است که اگر مورد قصور و فسادی گزارش شود به طور جدی و با حساسیت ویژه نسبت به آن پیگیری کرده و با آن برخورد خواهد شد.

رحیمی اظهار کرد: موضوع تضییع حقوق بیت المال، حقوق عمومی و خصوصی نیز به صورت ویژه مورد نظر است و در این راستا تمام تلاش خود را به صورت ویژه انجام خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه سازمان بازرسی استان به تمامی گزارشاتی که به این مجموعه ارجاع شود رسیدگی کرده و گزارش کار انجام شده را محضر نماینده ولی فقیه اعلام خواهد کرد.

مدیرکل سازمان بازرسی خراسان‌جنوبی بیان کرد: نظام اداری خراسان جنوبی به یُمن وجود روحیه دینی و مذهبی حاکم در استان و مدیران و به برکت رهنمودهای معنوی نماینده ولی فقیه استان از سلامت نسبی خوبی برخوردار است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722099
ارسال نظر
نظرات