شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 20:56 منتشر شده در مورخ: 1400/01/17 شناسه خبر: 1722185
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان خبرداد

اعتراف عاملان دستگیر شده به شهادت ۲ محیط‌بان زنجانی

اعتراف عاملان دستگیر شده به شهادت ۲ محیط‌بان زنجانی
سردار جهانبخش فرمانده انتظامی استان زنجان از شناسایی ، دستگیری و اعتراف عاملان شهادت 2 محیط بان غیور زنجانی در کمتر از 12 ساعت توسط پلیس استان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج‌رسا; سردار رحیم جهانبخش با تبریک و تسلیت شهادت این  2 محیط بان عزیز اظهار کرد: شب گذشته در تعقیب و گریز محیط بانان باافراد ناشناس در منطقه حفاظت شده "فیله خاصه" در شهرستان زنجان 2 نفر از محیط بانان بر اثر اصابت گلوله به شهادت می رسند. 

وی خاطر نشان کرد : فرماندهی انتظامی استان زنجان پس از اطلاع از این اقدام ناراحت کننده عملیات شناسایی و دستگیری متهمان را با محوریت پلیس آگاهی و با همکاری ماموران پلیس امنیت عمومی آغاز کردند.

سردار جهانبخش افزود : در کمتر از 12 ساعت عاملان شهادت این 2 محیط بان شناسایی و در اقدامی هوشمندانه و حرفه ای دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان زنجان خاطر نشان کرد: اطلاعات پلیس و تحقیقات صورت گرفته حاکی از این است که این 2 محیط بان عزیز علیرغم برتری تجهیزاتی که نسبت به شکار چیان غیرمجاز داشتند برای پرهیز از اقدامات غیر قانونی ،قانون به کار گیری سلاح را رعایت و قصد دستگیری آنان را در محیط حفاظت شده داشتند. 

وی افزود: متاسفانه متهمان در اقدامی غافلگیرانه این 2 محیط بان عزیز را که تا آخرین لحظه از کیان محیط زیست دفاع می کردند به شهادت رساندند. 

سردار جهانبخش با تاکید بر اینکه متهمان در بازجویی های اولیه به شکار غیر مجاز و شهادت این 2 محیط بان عزیز اعتراف کردند گفت: ماموران در بازرسی از متهمان 3 قبضه اسلحه شکاری به همراه ابزار آلات شکار و مقداری گوشت شکار غیر مجاز کشف کردند.

عاملان شهادت محیط‌بان عزیز به سزای عمل خود برسند

 جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری ناجا نیز در این باره گفت: شامگاه روز گذشته شانزدهم فروردین محیط بانان منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع "فیله خاصه" زنجان به یک دستگاه خودرو نیسان آبی رنگ مظنون تحت تعقیب قرار می دهند. 

وی ادامه داد: در ادامه تعقیب و گریز، محیط بانان با فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست زنجان برای اجرای ایست و کنترل خودرو هماهنگی لازم را انجام وشکارچیان غیر مجاز به جاده فرعی تغییر مسیر داده و این 2 محیط بان را به شهادت می رسانند. 

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری ناجا خاطر نشان کرد: هرچه از طریق فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست با محیط بانان تماس گرفته می شود پاسخگو نبوده وتیمی جهت رسیدگی به موضوع به محل اعزام، ولی به جهت تاریکی شب موفق به مشاهده محیط بانان نمی شوند. 

وی افزود: با تعامل بسیار خوب فرمانده انتظامی استان زنجان، رئیس پلیس آگاهی استان شخصا هدایت شناسایی و دستگیری متهمان را بر عهده گرفته  و با تلاش بی وقفه کارکنان انتظامی استان زنجان و پلیس آگاهی عاملان شهادت این 2 محیط بان شناسایی، دستگیر و به جرم خود اعتراف کردند. 

وی با تبریک و تسلیت شهادت این 2 محیط بان عزیز درخواست کرد: سریعا از طریق دستگاه محترم قضا به پرونده این عزیزان رسیدگی و عاملان شهادت به سزای عمل خود برسند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722185
ارسال نظر
نظرات