شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:33 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722216
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

احتمال قرمز شدن سنندج تا هفته آینده/ اکثر مبتلایان دچار کرونای انگلیسی هستند

احتمال قرمز شدن سنندج تا هفته آینده/ اکثر مبتلایان دچار کرونای انگلیسی هستند
ابراهیم قادری گفت: با روند بسیار بالا و شیوع مبتلایان به کرونای انگلیسی در کردستان احتمال قرمز شدن شهر سنندج تا هفته آینده بسیار بالا خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم قادری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفتگوی اختصاصی با کُردتودی، گفت: با توجه به تعطیلات نوروزی و رفتن مردم به مسافرت و نادیده گرفتن این بیماری  زنگ موج چهار و خطرناک ویروس کرونای انگلیسی در استان کردستان به صدا در آمده است.

قادری عنوان داشت: اکثر بیماران بستری شده در بیمارستانها در بسیاری از موارد به صورت خانوادگی به کرونای انگلیسی  مبتلا شده اند و بیشتر مبتلایان در شهرستان ها، بالای ۵۰ درصد کرونای انگلیسی و در بعضی از شهرستانها بالای ۷۰ درصد است.

وی افزود: دو هفته پیش رو در استان کردستان روزهای سرنوشت سازی برای استان رقم خواهد خورد چراکه احتمال قرمز شدن شهر سنندج به دلیل افزایش مبتلایان کرونایی و محدودیت های ستاد کرونا خواهیم بود.

قادری در ادامه تصریح کرد: تقریبا همه شهرستانها بخصوص شهرستان بیجار، دیواندره، بانه و سنندج نارنجی و سقز قرمز است لذا به دلیل فراگیری بیشتر مبتلایان به کرونا احتمال تغییر رنگ محدودیت ها از نارنجی به قرمز در شهرستان های بیجار و سنندج را طی هفته آینده شاهد خواهیم بود.

دکتر قادری تصریح کرد: با توجه به شرایط پاندمی، عدم رعایت فاصله اجتماعی، بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و تداوم دورهمی‌ها می‌تواند برای استان و  مردم تهدیدی جدی باشد.

وی با اشاره به شیب بسیار تند و انفجاری موارد شناسایی، بستری و موارد حاد در استان گفت: تفاوت اصلی ویروس جهش یافته کرونا با ویروس قبلی در قدرت سرایت آن است که ۲ نشانه به ما می گوید ویروسی که هم اکنون در جامعه وجود دارد ویروس جهش یافته است که در حال سرایت از فردی به فرد دیگر است.

قادری افزود: اگرچه پیش از این نیز الگوی انتقال بیماری خانوادگی بود، ولی در حال حاضر شدت بیشتری دارد، به طوری که درصد بالایی از افرادی که با فرد بیمار در تماس هستند مبتلا می شود، درحالی که پیش از این ۵۰ تا ۶۰ درصد افراد در تماس با فرد مبتلا بیمار می شدند. به همین خاطر می بینیم که در تجمعات و مراسمی که فرد مبتلا به کرونا حضور دارد، تقریبا همه افراد مبتلا می شوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722216
ارسال نظر
نظرات