شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:29 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722218
بازار نابسامان شن و ماسه در یزد؛

سودجویی تولیدکنندگان عامل نابسامانی بازارشن وماسه یزد/عدم برخورد قاطع نهادهای نظارتی با سودجویان بازار شن و ماسه یزد

سودجویی تولیدکنندگان عامل نابسامانی بازارشن وماسه یزد/عدم برخورد قاطع نهادهای نظارتی با سودجویان بازار شن و ماسه یزد
پیگیری های خبرنگار یزدرسا، از بازار نابسامان شن وماسه در استان حاکی از سود جویی عده خاصی از تولیدکنندگان می باشد که قصد دارند به هر طریق ممکنی ، قیمت های مصوب شن وماسه و بتن را در سطح استان افزایش دهند، در این میان باید از نهادهای نظارتی پرسید چرا عده ای میتوانند به راحتی بازار را دچار نابسامانی کنند؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش یزدرسا، طبق گزارشات مردمی از سطح شهرستانهای مختلف استان یزد مشخص شده بازار شن وماسه در چند روز اخیر به شدت دچار نابسامانی شده و در برخی از شهرستانهای استان  شن وماسه به شدت کمیاب و در برخی دیگر از شهرستانها نیز فروشندگان با قیمت های دلخواه  شن وماسه راعرضه می کنند.

در همین رابطه خبرنگار یزدرسا در راستای ایفای نقش اطلاع رسانی به افکار عمومی این موضوع را از رئیس انجمن صنفی کارفرمایی شن وماسه وبتن استان پیگیر که متاسفانه رئیس این انجمن صنفی به هیچ عنوان جوابگوی تماسها وپیامها نبوده و به سوالات خبرنگاران یزدرسا جوابی ارائه نکردند.

اما در ادامه پیگیری های خبرنگاران یزدرسا در این رابطه به علتهایی از این نابسامانی رسیده که به این شرح می باشد: دست اندرکاران تولید و توزیع شن وماسه در سطح استان طبق جلسات خصوصی که اواخر سال ۹۹برگزار شده بود مقرر کرده بودند که نرخهای شن وماسه را برای ۷فرودیدن ۱۴۰۰افزایش شدیدی دهند که در این میان مسئولین سازمان صمت متوجه  و به مساله ورود ومانع هرگونه افزایش قیمتی شدند.

حتی در برخی از شهرستانهای استان دادستانی به موضوع ورود و با برخورد قاطعی که با عوامل این موضوع داشته اند، افزایش شن وماسه کاملا منتفی می شود اما همان تعداد افراد سود جو راه دیگری برای رسیدن به منافع خود تعیین میکنند.

این گروه برای اینکه به مقاصد خود برسند ساعت کار واحدهای تولید شن وماسه را به بهانه های گوناگون و غیر واقعی کاهش داده واز ۸ساعت در روز به ۵ساعت رسانده اند که به دنبال این موضوع  عرضه در سطح استان به شدت کاهش یافته و دلالان به موضوع ورود و شن وماسه را به بهانه کمبود، با قیمت های دلخواه خود عرضه میکنند.

در این میان این نکته قابل ذکر می باشد که در سال۹۹نیز واحدهای تولیدی شن وماسه در چند مرتبه قیمت های خود را افزایش داده اند.

حال با این شرایط و به علت تاثیری که قیمت شن وماسه  بر ساخت وساز وحتی بر دیگر مصالح ساختمانی داردباید منتظر ماند ودید نهادهای نظارتی استان در این زمینه چه اقداماتی با افراد سودجو وخودسر انجام می دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722218
ارسال نظر
نظرات