شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:53 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722240
سفره های خوش عطر این روزهای مردم؛

گیاهان بهاری زینت بخش سفره های مردم کردستان/ خطر انقراض در کمین گیاهان خوراکی است

گیاهان بهاری زینت بخش سفره های مردم کردستان/ خطر انقراض در کمین گیاهان خوراکی است
هر ساله با آغاز وزیدن نسیم بهاری برداشت گیاهان خوراکی در استان کردستان آغاز می شود که به واسطه رویش این گیاهان افراد زیادی راهی دشت‌ها و مناطق کوهستانی می شوند تا در این چند ماه از خاصیت درمانی این گیاهان جسمشان را سیراب سازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، هر ساله با آغاز وزیدن نسیم بهاری برداشت گیاهان خوراکی در استان کردستان آغاز می شود.

به واسطه رویش این گیاهان افراد زیادی راهی دشت‌ها و مناطق کوهستانی می شوند تا در این چند ماه از خاصیت درمانی این گیاهان جسمشان را سیراب سازند.

برداشت گیاهان کوهی شغل فصلی برای بسیاری از مردم

این روز‌ها در مناطق روستایی بسیاری از افراد به صورت دسته جمعی و یا به تنهایی هر روز صبح راهی مناطق کوهستانی می‌شوند و چیدن این نوع گیاهان را شروع می‌کنند و بعد از جمع آوری، آنها را به شهر میآورند و به فروش می رسانند. 

کافی است این روزها سری به میادین و خیابانهای شهر بزنی هر گوشه ای را که نگاه میکنی این نعمت خدادادی را مشاهد میکنی که مردم در حال خرید آن هستند 
اغلب خانواده ها در روزهای  بهاری با خرید گیاهان  کوهی و خودرو اقدام به تهیه انواع غذا و آش های محلی می کنند و معتقدند برخی از این گیاهان خواص دارویی دارند و برای سلامتی مفید هستند.

 خانم زارعی یکی از زنان خانه دار کردستانی است که در این باره در گفتگو با خبرنگار کردتودی می گوید داروهای گیاهی و خوراکی خودرو  و بدون استفاده از مواد ، سموم و کودهای شیمیایی در دل طبیعت رشد می کنند و با مصرف درست و به جا قادر به جلوگیری و درمان برخی بیماریها حتی از نوع صعب العلاج هستند.

وی میگوید:  ما هر ساله در این فصل بسیاری از گیاهان را از بازار خردیداری و با استفاده از آن غذاهای بسیار مقوی و درمانی را درست می کنیم  و حتی  از این گیاهان به صورت خشک  یا منجمد نگهداری و در طول سال برای تهیه و پخت انواع خوراکی ها مصرف می کنیم.

گرانی گیاهان خوراکی

 زارعی یکی از شهروندان سنندجی است  از گرانی این گیاهان گلایه دارد و دراین ‌باره می‌گوید: گیاهان بهاری خواص بسیار زیادی دارند اما متاسفانه امسال قیمت‌ این گیاهان مثل بسیاری دیگر از قیمتها  بالا رفته است.

وی می گوید: این گیاهان که به صورت خدادادی در دل طبیعت رشد می کنند دیگر دلیلی بر گرانی آن وجود ندارد پس چرا باید قیمت این گیاهان  آنقدر باید گران باشد چرا که بسیاری از مردم که توانایی خرید گوشت و مرغ را ندارند در این فصل  از این گیاهان به عنوان جایگزین این مواد استفاده می‌کنند ولی با وجود قیمت زیاد آن دیگر کسی قادر به خرید آن نیست.

کریم زندی یکی از فر.وشندگان گیاهان بهاری است که هر سال در این مواقع به خرید و فروش انواع گیاهان می پردازد وی در گفتگو با کردتودی می گوید: این گیاهان به دلیل خواص فوق‌العاده‌ای که در ساقه و برگ آنها نهفته است در درمان انواع بیماری مفیدند و بسیاری از مردم با علم به این موضوع در طول این مدت به طور کامل آنها را در برنامه غذایی خود قرار می‌دهند و از آنها در انواع مختلف خورش، آش‌ و حتی به صورت سبزی ‌خوردن استفاده می‌کنند. 

وی افزود: مردم کردستان مصرف گیاهان خوراکی در فصل بهار را یک ضرورت دانسته و گروهی از مردم در این فصل زیبا خوردن این سبزی ها را جایگزین مواد پروتئینی همچون گوشت و مرغ می کنند زیرا آنها مصرف گیاهان خوراکی را شفابخش می دانند و برای درمان بیماری های خود از آن استفاده می کنند.

خطر انقراض در کمین گیاهان خوراکی

در ادامه پیمان فتاحی مسوول روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان در گفتگو با کردتودی اظهار داشت: امسال با توجه به تغییرات آب و هوایی و کمبود  بارش‌مناسب، وضعیت مراتع به گونه ای است که باید در بهره برداری از این نعمت های الهی نهایت دقت  و در برداشت اصولی و صحیح انجام شود.

مسوول روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان  تصریح کرد: تنوع اقلیمی و آب و هوای معتدل کوهستانی زاگرس موجب شده که این منطقه زادگاهی برای رویش بیش از دو هزار گونه گیاهی باشد و اکثر مردم این دیار نیازهای غذایی خود را از گیاهان بهاری تامین می‌کنند. 

وی گفت: برداشت گیاهان بهاره باید با توجه به نحوه رویش و تکثیر آن در طبیعت انجام و با استفاده از روش هایی نوین از برداشتی قدیمی و بی رویه خودداری شود و خانواده ها نیز  باید به اندازه نیاز مصرف خانواده خود و با مقادیر بسیار کم برداشت کنند تا به رویشگاه ها و ریشه یا بذر گیاهان آسیب وارد نشود.

فتاحی  با اشاره به اینکه برخی از مصرف کنندگان و بهره برداران بخاطر عدم آگاهی و کم اطلاعی، نسبت به برداشت بی رویه و غیر اصولی این گیاهان اقدام می کنند در حالیکه ممکن است گیاه مراحل تکامل خود را طی نکرده باشد افزود: بر اساس سیاست های حفاظت، احیا و بهره برداری سازمان جنگل ها و مراتع کشور، بهره برداری تجاری و برداشت پیاز گیاهان مرتعی ممنوع و ناآگاهی در چگونگی برداشت، زوال تدریجی و تخریب مراتع را بدنبال دارد.

وی عنوان داشت: در صورت مشاهده برداشت انبوه گیاهان دارویی و خوراکی خودرو به قصد فروش و عرضه در بازارهای مصرف، با فرد خاطی و متخلف برخورد می شود.
 فتاحی در ادامه افزود: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال انتشار آن ؛  با توجه به اینکه مشخص نیست که اشخاص بهره بردار از تهیه و توزیع ناقل ویروس هستند یا خیر و شرایط به وجود آمده در خصوص فاصله گذاری اجتماعی نیز مانع حضور مردم در تجمعات خطر زا است تمام توصیه‌ها بر این اساس است هرگونه برداشت گیاهان دارویی و خوراکی   چه برای مصرف و چه برای درمانی   از تهیه و توزیع گیاهان خوراکی و دارویی پرهیز شود.

۳۷۴هزار هکتار از مساحت استان کردستان را جنگل و یک میلیون و ۴۱۴ هزار هکتار را مراتع پوشانده است  که حدود ۱۵ تا ۲۰ گونه گیاهی خوراکی شاخص درآن  وجود دارد که گونه های شاخص آن شامل کنگر، ریواس، شنگ، غازیاغی، انواع تره و پیاز کوهی مانند پیچک، کنیوال، لوشه، منه و هاز است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1722240
ارسال نظر
نظرات