شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:59 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722254
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان خبر داد؛

افزایش محدودیت های کرونایی در روزهای سرخ و نارنجی سیستان وبلوچستان/از دورکاری ادارات تا تعطیلی مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴

افزایش محدودیت های کرونایی در روزهای سرخ و نارنجی سیستان وبلوچستان/از دورکاری ادارات تا تعطیلی مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴
علیرضا شهرکی گفت: با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرمز در برخی شهرهای سیستان و بلوچستان به منظور پیشگیری از افزایش تعداد مبتلایان، اعمال برخی محدودیت‌ها از امروز از سر گرفته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شهرکی، مدیر کل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در بحث رنگ بندی ها پروتکل ها مشخص است و تمامی دستگاه ها موظف به رعایت اصول هستند.

وی با بیان اینکه این محدودیت‌ها به همه دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها، اتحادیه‌ها و صنوف ابلاغ شده است، افزود: نخستین محدودیت مربوط به اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی است که در شهرهای قرمز تا یک سوم کارکنان برای خدمات ضروری می‌توانند حضور داشته باشند و بقیه به صورت دورکاری فعالیت کنند.

این مقام مسئول محدودیت دوم را مربوط به مشاغل دانست و اذعان کرد: اصناف نیز درجه بندی می شود که در این بین صنوف درجه اول سوپر مارکت ها و خبازی ها الزام به باز شدن دارند، و مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار در شهرهای قرمز و سه و چهار در شهرهای نارنجی باید تعطیل شوند.

وی ادامه داد: تمامی دستگاه ها پروتکل ها را داشته، و از آنجایی که سامانه ماسک کشوری است دستگاه ها می توانند به راحتی اطلاعات رنگبندی هر شهرستان را دریافت و طبق آن موظف به رعایت اصول هستند.

شهرکی تصریح کرد: امروز 18 فروردین در سامانه ماسک وضعیت کرونایی شهر زاهدان قرمز اعلام شد که این مهم در اولین لحظات شروع کار ادارات به آنها ارجاع شده تا طبق رنگبندی موارد را رعایت کنند، فرماندارن نیز در هر حوزه شهرستانی طبق اعلام ستاد شهرستانی مدیریت بحران کرونا و رنگبندی ها اقدام به اعمال محدودیت ها خواهند کرد.

وی اذعان کرد: سفر و برگزاری جلسات اداری با رعایت پروتکل‌ها و محدودیت انجام خواهد شد، به گونه ای که تعداد شرکت کنندگان جلسات در وضعیت «زرد» حداکثر۳۰ نفر، وضعیت «نارنجی» حداکثر ۲۰ نفر و «قرمز» حداکثر ۱۵ نفر است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری استان در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری مردم و واحدهای صنفی و تولیدی وضعیت استان در زمینه همه گیری بیماری کووید ۱۹ بهبود یابد و شهرستان ها به شرایط زرد و آبی برگردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722254
ارسال نظر
نظرات