شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 10:37 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722287
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در البرز:

بیمارستان‌های البرز در وضعیت قرمز کرونایی جوابگوی بیماران نیستند/ اعلام خطر؛ ۵۰ درصد تست‌های کرونا مثبت است

بیمارستان‌های البرز در وضعیت قرمز کرونایی جوابگوی بیماران نیستند/ اعلام خطر؛ ۵۰ درصد تست‌های کرونا مثبت است
نورمحمد فردی گفت: تجهیزات بیمارستان ها جوابگوی مردم نیست و اگر روند کنونی ادامه داشته باشد برای بستری کردن بیماران کرونایی جایی نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرمانده ستاد مقابله با کرونا در البرز صبح امروز چهارشنبه با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا وضعیت البرز قرمز است، در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: در حال حاضر وضعیت کرونایی ۵ شهر کرج فردیس، نظرآباد، ساوجبلاغ، و چهارباغ قرمز، طالقان نارنجی و اشتهارد زرد خواهد بود.

نورمحمد فردی با تاکید بر اینکه هر کدام از رنگ بندی ها محدودیت هایی دارند، افزود: متاسفانه میزان ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در البرز شیب تند دارد چرا که آمار بیماران فوتی از ۴ نفر در بهمن ۹۹ به ۹ الی ۱۰ نفر رسیده در شرایط کنونی رسیده است.
 
وی اظهار داشت: پیش از این ۲۰ درصد از آمارهای تست های کرونا مثبت بود اما در روزهای اخیر این آمار به ۵۰ درصد رسیده است، همچنین تعداد بیماران بستری در بهمن ماه سال گذشته بین ۲۵۰ الی ۲۷۰ نفر متغیر بود اما امروز این عدد از مرز ۶۵۰ نفر گذشته است.
 
فردی فوتی های ۱۴ نفره در البرز را هشداری برای وضعیت حساس کرونا در استان دانست و تصریح کرد: کلیه مراکز آموزشی، اجتماعی، فرهنگی و نماز جمعه تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد، همچنین گروه های شغلی ۱ که مایحتاج مردم را تامین می کنند امکان فعالیت دارند.
 
وی با اشاره به تعطیلی گروه های شغلی ۲و ۳ و ۴ گفت: مسئولیت نظارت بر واحدهای صنفی و محدودیت های اعلام شده بر عهده صمت، اتاق اصناف و ناجا در البرز است که در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی واحد صنفی متخلف ۱۵ روز پلمب خواهد شد. 
 
فردی افزود: دستگاه های خدمات رسان دولتی ضروری با ۵۰ درصد نیرو، غیر ضروری با مسئولیت مدیران به صورت یک سوم فعالیت و دو سوم دورکاری فعالیت خواهند کرد و ورود و خروج بومی و غیر بومی به شهرهای قرمز ممنوع و مشمول جریمه یک میلیون تومانی خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه جلسات در شهرهای قرمز با ظرفیت ۱۵ نفر، نارنجی ۲۰ نفر و زرد ۳۰ نفر همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود، اظهار داشت: با توجه به شرایط مذکور اعلام خطر می کنم و اگر مردم و دستگاه ها همراهی نکنند بیماری رو به افزایش است.
 
 فردی با تاکید بر اینکه تجهیزات بیمارستان ها جوابگوی مردم نیست و اگر روند کنونی ادامه داشته باشد برای بستری کردن بیماران کرونایی جایی نداریم، تصریح کرد: رسانه ها و فضای مجازی ما را همراهی کنند تا همانند ادوار گذشته بیماری را مدیریت کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه مدیریت کرونا در البرز طی یک سال اخیر در شرایط خوبی به سر می برد، خاطر نشان داشت:  متاسفانه موج چهارم ثمره مسافرت های عید، دورهمی های نوروز و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بود چرا که پیش از این میزان رعایت پروتکل ها ۸۰ درصد بود و امروز به ۵۰ درصد رسیده است.
 
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در البرز در خاتمه با اشاره به اینکه از مردم تقاضا می کنم همراهی لازم را داشته باشند تا اهتمام لازم را برای کنترل بیماری کرونا داشته باشیم، گفت: قرنطینه در دستور کار است اما پس از جلسات و بررسی های لازم اطلاع رسانی می شود. 
 
 
 
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722287
ارسال نظر
نظرات