شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:30 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722304
یادداشت؛

شیوع کرونای انگلیسی ارمغان سفرهای نوروزی مردم

شیوع کرونای انگلیسی ارمغان سفرهای نوروزی مردم
وضعیت کرونایی شهرستان سرپل ذهاب در اولین ماه از سال جدید قرمز شد و این ارمغان سفرهای نوروزی در شهرستان بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از بازی دراز، سیروس صدیقی در یادداشتی نوشت: عید نوروز امسال لحظات خاطره انگیزd برای مردم شهرستان داشت، میزبانی از مسافرین نوروزی، دید و بازدید و عید دیدنی و دورهمی های شبانه و همچنین گشت و گذار های هرروزه در پارک ها و بوستان ها و مناطق تفریحی و تفرج‌گاه‌های شهرستان تقریباً کار هر روز مردم در ایام نوروز امسال بود.

هشدارهای مسئولین بهداشتی از وزیر بهداشت گرفته تا مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه و مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان همه و همه حاکی از تهدید بزرگ شیوع کرونای انگلیسی و وجود آن پشت دیوارهای شهر بود ولی گوش شنوایی وجود نداشت و برنامه های نوروزی مردم بدون کوچکترین کمبودی هرروز اجرا می شد.

در ۱۳ روز تعطیلی نوروز اگر از محور سرپل‌ذهاب به دالاهو که عبور می کردی، شاید روزها را با سیزده بدر اشتباه می‌گرفتی از بس که این منطقه تفریحی هر روز مملو از مردم شاد و سرزنده شهرستان بود.

مراسمات عروسی هم که به قوت خود انجام می شد و تالارهای پذیرایی شهرستان تقریبا برنامه های روزانه شأن پر بود و میزبان مراسمات عروسی بودند.

در میان این همه برنامه شاد و مفرح اما جای مهم ترین موضوع این روزها یعنی توجه به دستورات بهداشتی خالی بود.

رعایت پروتکل های بهداشتی تقریباً در حد ۱۰ درصد هم اجرا نمی شد، فرماندار سرپل‌ذهاب در یکی از مصاحبه های خود گفته بود: اگر بیشتر مردم رعایت می کردند که وضعیت شهرستان اینگونه وخیم نمی شد.

به هر حال نوروز سپری شد و در کمتر از یک روز بعد از تعطیلات نوروزی وضعیت شهرستان قرمز شد.

امروز سلامت همه مردم تهدید می شود .با عدم توجه به پروتکل های بهداشتی و هشدارهای داده شده وضعیت قرمز شده و دیگر فکر کردن به آن روزها و حسرت خوردن و پشیمان شدن سودی ندارد. بسیاری از کسب و کارها تعطیل شده و بسیاری از خانواده ها باید سختی های معیشتی را بار دیگر متحمل شوند. امروز سلامت یک شهر در خطر است و الان وقت آن است که با تمام قدرت وارد میدان شده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

دستگاه های اجرایی از شبکه بهداشت گرفته که در نوک پیکان مقابله با بیماری است تا نیروی انتظامی و سایر نهادها برنامه ریزی های خود را انجام داده و اقدامات خود را شروع کرده اند و الان نوبت مردم است که در این میدان همراه و در کنار مسئولین باشند تا هرچه سریعتر زنجیره انتقال ویروس قطع شده و وضعیت شهرستان بهبود یابد.

ما وارد پیک چهارم شیوع کرونا شده ایم. این پیک به دلیل جهش ویروس و انتقال سریع آن نیازمند توجه و همت و اراده ای بیشتر هم در مردم و هم در مسئولین است تا سریعتر از این موج هم بسلامت و بدون تلفات عبور کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722304
ارسال نظر
نظرات