شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:14 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722372
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان:

حدود ۴۰۰ واحد پلاسمای کووید ۱۹ در سیستان و بلوچستان اهدا شد/ لغو پلاسمادرمانی کرونا با ورود واکسن آن

حدود ۴۰۰ واحد پلاسمای کووید ۱۹ در سیستان و بلوچستان اهدا شد/ لغو پلاسمادرمانی کرونا با ورود واکسن آن
سهیلا خسروی گفت: در ابتدای شیوع بیماری کرونا نزدیک به ۴۰۰ واحد اهدای پلاسمای کووید ۱۹ در سیستان و بلوچستان داشتیم و در ماه های اخیر و با ورود محموله های واکسن کرونا به کشور دیگر از این روش برای بهبود بیماران کرونایی استفاده نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سهیلا خسروی، مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: پلاسما درمانی در ماه های اولیه شیوع بیماری کرونا به عنوان یکی از روش های تسریع در درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ و بهبود آن ها مورد استفاده قرار می گرفت.

وی بیان کرد: در ماه های اخیر و با ورود محموله های واکسن کرونا به کشور دیگر از این روش برای بهبود بیماران کرونایی استفاده نمی شود.
 
این مقام مسئول ادامه داد: پس از ورود واکسن کرونا این روش عملا تعطیل شد و در ابتدای شیوع این بیماری نزدیک به ۴۰۰ واحد اهدای پلاسمای کووید ۱۹ در سیستان و بلوچستان داشتیم.
 
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان عنوان کرد: با تزریق واحدهای پلاسمای کرونا به بیماری مبتلا سطح آنتی بادی در خون بیماران افزایش می یافت و منجر به بهبودی آن ها می شد.
 
خسروی تصریح کرد: این روش در مدت مورد استفاده تا حدودی توانست سبب افزایش مقاومت بدن بیماران مبتلا به کووید ۱۹ شود و بسیاری از افراد در ماه های اولیه با دریافت پلاسمای اهدایی از این بیماری نجات یافتند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722372
ارسال نظر
نظرات