شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722389
یادداشت؛

کلاب‌ هاوس؛ تریبون غربی‌‌ها در انتخابات

کلاب‌ هاوس؛ تریبون غربی‌‌ها در انتخابات
کلاب هاوس در انتخابات می تواند تریبونی برای کسانی باشد که در خارج از کشور دستشان به صدا و سیما نمی رسد. نابخردی های وزیر می خواهد رسانه ملی را کم رنگ کرده و ما را به سمت فیلترینگ سوق دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ "سید محمد جواد شیخ الاسلامی" عضو اندیشکده پژوهشی فضای سایبر طی یادداشتی اختصاصی برای "تیتریک" نوشت: شبکه اجتماعی جدید کلاب هاوس با کارکرد گفتگو محوری توسط وزیر ارتباطات و وزیر خارجه معرفی شد. شبکه اجتماعی که در آن می توانید گفتگو کنید و اتاق های گفتگو تشکیل دهید، بازی کنید، جوک تعریف کنید و... مثل رادیویی که موجش را شما تنظیم می کنید و در موج ها می توانید هم شنونده و هم گوینده باشید.

اگر اول به جای نشان دادن این شبکه اجتماعی در موردش بحث می کردند کسی آن را نمی پسندید، اما با معرفی آن توسط وزرا و شروع به کار خاصش همه نگاه ها را به خود جلب کرد ولی این تازه اول ماجرا بود. اگر این قسمت را مشروعیت دادند، بدانیم بخش بعدی مقبولیت است که بخش دوم را دوستان مذهبی بر عهده گرفتند و سریع به دنبال دعوت همدیگر رفتند که از غافله عقب نباشند در این مسیر آموزش رایگان هم گذاشتند تا بر مقبولیت آن بیافزایند.
 
این ابزار است که در انتخابات می تواند تریبونی برای کسانی که در خارج از کشور نشسته اند و دستشان به صدا و سیما نمی رسد و دنبال شنیده شدن هستند باشد و این شبکه اجتماعی جدید این مشکل را برایشان حل می کند و دیگر نیازی به دیش نیست، زیرا آنها در گوشی شما هستند.
 
وزرا چرا از این شبکه اجتماعی جدید حمایت کردند؟ این تصور به ذهن مبادرت می کند که می خواهند از مقام پاسخگویی به پرسشگری برسند و به جای اینکه دلیل اقامه کنند که چرا کم کار بوده اند زمین بازی را طوری باز کنند که باید برای سوالات آنها ما شاکیان جواب بدهیم و گویا مثل دوره قبل می خواهند جای شهید و جلاد را عوض کرده و این بار جای پاسخگو را با پرسشگر جابجا کنند. البته نتایج انتخابات قبل هم نشان از موفقیت این موضوع داشته و باید هم به این کار روی بیاورند.
 
اما از دوستان ارزشی هم باید پرسید چرا شما در این دام افتاده اید و چرا آموزش و حضور را تبلیغ می کنید؟ آیا فکر می کنید در جایی که قواعد بازی را دشمن طراحی می کند می توانید برنده شوید و صدایتان شنیده شود؟ شما که تجربه حذف عکس ترند شده حاج قاسم را داشتید چرا؟!
 
اگر قرار باشد نامزدهای انتخاباتی در این جا بیایند و مناظره، پرسش و پاسخ داشته باشند پرسشها چیست و چه کسانی قرار است پرسش کنند؟
 
کمی فکر کنیم. باز عجله کردیم. دشمن طراحی می کند و ما دنبال طراحی آن حرکت می کنیم، گویا خرید کانال های تلگرامی در انتخابات ریاست جمهوری از یادمان رفته که امروز خودمان را صاحبنظر این حوزه معرفی می کنیم و با تمام قوا به دنبال آذری جهرمی وارد این شبکه اجتماعی می شویم؛ یا ولایت و فرماندهی از امام خامنه ای به وزرا رسیده که به جای مطالبه عبور از رها شدگی به دنبال رهایی بیشتر در این فضا هستیم و دوباره قرار است در کاری شریک شویم که ثواب و عقابش را تعیین نکرده ایم و تاثیرات آن را در گذر زمان می بینیم.
 
باید سوال کرد شما که رسانه دارید و در دیگر شبکه اجتماعی هم می توانید حرف بزنید و صدایتان شنیده شود چرا به دنبال شبکه جدید هستید؟ در این رسانه جدید چه چیزی هست که در بقیه نیست؟
 
شاید در برگزاری جلسه های آنلاین ناتوان هستید که به کلاب هاوس روی می آورید. باید گفت وای به حال کشوری که وزیرش از انجام کارها و ماموریت های محوله ناتوان است و دستش همیشه جلوی غربی ها دراز است. این شخص چگونه می خواهد مشکلات زیر ساختی فضای مجازی را حل کند در حالی که خودش به دنبال فرار از مسئولیت است؟ اما این بحث را باید از دوستان دیگر هم سوال کنیم که چرا شما با پول بیت المال در نهادهای انقلابی به این فضا ورود کردید؟ خلاء شما چیست؟ از سرِ کدام ناتوانی و نیاز به این شبکه مراجعه کردید؟ چه حجت شرعی دارید؟
 
گویا دوباره قرار است با ابزاری جدید جنگ روانی نوینی ساماندهی شود که پاسخگوی آن انقلاب و نظام باشد. کار به جایی خواهد رسید که باید برای رفع آفت آن به دنبال فیلتر باشیم! آقای وزیر این نابخردی های شما که می خواهد رسانه ملی را کم رنگ کرده، دست افراد خائن را باز کند و آنها را در لباس خیرخواه وارد جریان های رسانه ای داخلی نماید، ما را به سمت فیلترینگ سوق می دهد.
 
چرا مدیریت خود را به کسی محول می کنید که اصلا شما را به عنوان وزیر قبول ندارد و راحت تر از آب خوردن در صفحه شما حذف انجام می دهد؟ چرا مدیریت خود را به کسی می دهید که قواعد را بر اساس میل خود و نه بر اساس قانون کشور تعیین می کند؟ شما با فیلترینگ مخالف هستید که ما هم هستیم چرا کاری می کنید که دست دشمن به خانه امن ما باز شود که ما مجبور شویم برای ایمنی بیشتر امنیت را با فیلترینگ به خانه امن خود باز گردانیم.
 
 آیا شما می توانید عکس ها و اکانت های پاک شده حاج قاسم سلیمانی که از جانِ احساسات ما بیرون آمد و اینستاگرام آنها را بست را برگردانید؟ آیا آزادی بیان در اینستاگرام هست؟ آیا مدیران به درد یک ملت توجه می کنند؟ آیا فهم مشترکی از شهادت در بین مسئولین اینستاگرام و دیگران حاصل شده است؟ اصلا "شما" را در این فضا با "من" تفکیک می دهند؟ پس چرا به توسعه رسانه می پردازید که افسار مدیریت آن دست شما نیست و هیچ تصمیمی نمی توانید در آن بگیرید؟ آیا اسم این کار شما خواب بودن و بی توجهی به جامعه رسانه ای کشور نیست؟
 
دوستانی که در این راه از وزیر تبعیت می کنند و با ولع دنبال حرکت جدید شبکه اجتماعی هستند به این موضوعات فکر می کنند؟ چرا سخنان رهبری و تحلیلگران دلسوز در حوزه فضای مجازی شنیده نمی شود؟ چرا پوستین حقیقت را به تن کرده اید؟
 
سعی کردم درد دلی با دوستان کنم یاد شعری در این مورد افتادم که شاعرش می گفت:
هر کس به طریقی دل ما می شکند
بیگانه جدا دوست جدا می شکند
بیگانه اگر می شکند حرفی نیست
از دوست بپرسید چرا می شکند؟
 
لذا ان شاء الله بتوانیم پاسخگوی خون شهدا باشیم و کاری نکنیم که نتوانیم در پیشگاه خدا حجتی را برای دفاع از تصمیم خود اقامه کنیم و شرمنده تمام کسانی که این انقلاب را به دست ما رسانده اند شویم.
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1722389
ارسال نظر
نظرات