شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:16 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722418
یادداشت؛

توجه به تولید راه حل مشکلات معیشتی مردم

توجه به تولید راه حل مشکلات معیشتی مردم
با توجه به شعار سال های قبل فصل مشترک تمامی آنها افزایش تولید داخلی است که شاه کلید رفع مشکلات اقتصادی محسوب می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  کُردتودی، سال ۱۴۰۰ هم مانند سال های گذشته رنگ و بوی اقتصادی به خود گرفت و به عنوان تولید، پشتیبانی ها، مانع زادیی نام گذاری شد؛ نام گذاری سالانه توسط رهبر معظم انقلاب دارای پیام های خاصی است که اگر مورد توجه مسوولان ارشد کشور قرار بگیرید و به نحو احسن اجرایی شود می تواند خیلی از مشکلات اقتصادی را حل کند.

در طی چند سال اخیر به ویژه سال ۹۹ شاهد مشکلات اقتصادی گشترده ای در داخل کشور بودیم که دولت دبیر امید آن را به تحریم ها ربط داد و رهبر معظم انقلاب چندین بار در سخنرانی ها خود فرمودند برای حل مشکلات باید نگاهمان به درون باشد و برای رفع مشکلات معیشتی مردم تلاش جهادی شود.
 
تورم و پایین آمدن قدرت خرید مردم، بیکاری، حریم صادرات نفت و واردات برخی کالاهای مصرفی در اقتصاد کشور به راحتی قابل مشاهده است که حل آن توجه ویژه دولتمردان و مسوولان ذی ربط را می طلبد که عزمی راسخ برای حل مشکلات معیشتی مردم داشته باشند.
 
با توجه به شعار سال های قبل فصل مشترک تمامی آنها افزایش تولید داخلی است که شاه کلید رفع مشکلات اقتصادی محسوب می شود.
 
در یک دسته بندی کلی اقتصاد کشور به سه دسته کلی در بخش کشاورزی، بازرگانی و در نهایت خدمات تقسیم بندی می شود، اگر چه در سال های اخیر تاکید زیادی بر روی تولید شده است و لیکن بخش بازرگانی رونق پیدا کرده که دلیل اصلی آن سود فعالیت های بازرگانی بیشتر از تولید است.
 
با بررسی وضعیت اقتصادی کشور این مهم به نظر می آید بعد از بازرگانی نیز بخش خدمات رشد بیشتری نسبت به تولید داشتهد است زیرا به سرمایه کمی نیاز دارد و در کوتاه مدت به سود دهی می رسد.
 
در شرایط فعلی اقتصاد ایران، تا از تولید حمایت نشود و موانع پیش روی تولید کننده برداشته نشود، بخش تولید به خودی خود و به راحتی رشد نخواهد کرد.
 
یکی از مهم ترین ویژگی شعار سال، همگانی بودن آند است، یعنی پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن، تنها وظیفه دولت یا یک بخش خاص نیست، قوای سه گانه، بخش صنعتو تولید کشور و تک تک مردم ایران در تحقق شعار سال نقش و وظیفه دارند و دولت باید با ابزارهای متنوع و گسترده ای که دارد از طریق سیاست گذاری در بخش مالیات، گمرگ، صادرات، واردات و کاهش بورکراسی اداری دست و پا گیر در این زمینه اقدام اساسی انجام دهد.
 
در راستای تحقق شعار سال مجلس وظیفه اصلاح و رفع ایرادات قوانین و همچنین وضع قوانین جدید در جهت تسهیل تولید و نظارت بر اجرای درست قوانین را بر عهده دارد، مدم نیز با خرید کالای ایرانی، مهم ترین نقش پشتیبانی را از تولید اسفا کنند.
 
در راستای تحقق شعار سال مردم باید به کالای ایرانی اعتماد کنند تا تولید گنندگان با رفع موانع بتوانند کالای بیشتتری تولید کنند و به بازار عرضه نمایند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1722418
ارسال نظر
نظرات