شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 16:39 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722434
مدیرکل انتقال خون خراسان شمالی خبر داد؛

اهدای خون ۵۳۳ نفر از خراسان شمالی در ایام نوروز/ افزایش ۲۶ درصدی مراجعات در مقایسه با سال ۹۹

اهدای خون ۵۳۳ نفر از خراسان شمالی در ایام نوروز/ افزایش ۲۶ درصدی مراجعات در مقایسه با سال ۹۹
حسین زارع با اشاره به اینکه در ایام نوروز ۶۱۳ نفر داوطلب اهدای خون به مراکز ثابت و سیار خونگیری خراسان شمالی مراجعه داشته اند، گفت: از بین مراجعه کنندگان ۵۳۳ نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین زارع، مدیرکل انتقال خون خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: در نوروز۱۴۰۰( از ۲۹ اسفند تا پایان ۱۳ فروروردین ) ۶۱۳ نفر داوطلب اهدای خون به مراکز ثابت و سیار خونگیری خراسان شمالی مراجعه داشته اند.

وی با اشاره به اینکه از بین مراجعه کنندگان ۵۳۳ نفر موفق به اهدای خون شدند، گفت: از این اهداکنندگان خون ۲۷ نفر را زنان، ۸۷ نفر اهدا کننده بار اول و ۲۶۹ نفر اهدا کننده مستمر تشکیل داده اند.
 
زارع اضافه کرد: در حال حاضر شاخص اهدای خون خراسان شمالی ۳۱.۸۵ درصد و شاخص اهدای خون بانوان ۱۶.۵ درصد، شاخص اهدای مستمر ۵۹.۵۶ درصد و شاخص جذب (باراول) ۶۳.۱۶ درصد است که آمار مقایسه ای نسبت به سال قبل۲۶.۳۹  درصد افزایش در مراجعه، ۲۴.۵۲ درصد افزایش در خونگیری و ۱۷.۳۹ درصد رشد در اهدای بانوان مشاهده می شود.
 
مدیرکل انتقال خون استان بیان داشت: با توجه به اینکه نیاز همیشگی به خون وجود دارد، از مردم تقاضا داریم که در سال ۱۴۰۰ نیز مانند سالهای گذشته با اهدای خون یاریگر بیماران نیازمند به خون باشند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1722434
ارسال نظر
نظرات