شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 16:43 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722460
معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد؛

۶۰ درصد موارد جدید شناسایی شده به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا هستند

۶۰ درصد موارد جدید شناسایی شده به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا هستند
مهدی طباطبایی گفت: بر اساس آزمایشات در حال انجام، ۶۰ درصد موارد جدید شناسایی شده کرونا در سیستان و بلوچستان به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی طباطبایی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در آزمایشاتی که در حال انجام است بیش از ۶۰ درصد موارد جدید شناسایی شده کرونا در سیستان و بلوچستان به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا هستند.

وی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان نگرانی از جایگزینی ویروس جهش یافته انگلیسی با ویروس قبلی وجود دارد، دنیا بیش از یک سال درگیر بیماری کروناست.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: هفت آوریل مصادف با ۱۸ فروردین ماه سالروز تأسیس سازمان جهانی بهداشت به عنوان روز جهانی بهداشت و امسال هم به عنوان سال مدافعان سلامت از سوی این سازمان نامگذاری شده است.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: در سال جاری شعار سازمان جهانی بهداشت، تمرکز روی هدف ایجاد جهانی برابر و سالم‌تر برای همه بوده و رعایت بهداشت فردی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بزرگترین کمک در راستای تقدیر از مدافعان سلامت است.
 
طباطبایی ضمن ابراز نگرانی از روند افزایشی موارد مثبت در استان افزود: تعداد افراد کرونا مثبت شناسایی شده نسبت به ۲هفته گذشته افزایش ۲ برابری داشت که بسیار نگران کننده است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1722460
ارسال نظر
نظرات