شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 10:28 منتشر شده در مورخ: 1400/01/19 شناسه خبر: 1722619
زلزله سی سخت:

خدا حافظی با زیبایی های ماسوله جنوب/تصاویری دردناک از تخریب یک قرن خاطره+تصاویر

خدا حافظی با زیبایی های ماسوله جنوب/تصاویری دردناک از تخریب یک قرن خاطره+تصاویر
مردم شهرستان سی سخت و روستای کریک باید با ماسوله جنوب و یک قرن خاطره برای مقابله با زلزله های پیش رو خداحافظی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس روستای کریک یا همان ماسوله جنوب بر اثر زلزله 29 بهمن ماه خسارات های زیادی دید و به با توجه به این که قسمت های زیادی از بافت سنتی و زیبای آن که به ماسوله جنوب مشهور بود در حال تخریب و بازسازی دوباره است.

به گفته دهیار این روستا هویت این روستا با بافت سنتی  آن مربوط بوده و در صورت تخریب برخی از سازه های سنتی این روستا هویت این روستا در  امر توریستی و گردشگری از بین خواهد رفت.

هرچند که مسئولان بنیاد مسکن و سپاه در حال آوار برداری خانه های قدیمی هستند ،می طلبد مسئولان با احداث خانه های  همخوان با بافت سنتی این روستا و یا بهسازی خانه های قدیمی ، این بافت زیبا را حفظ کنند.

در روزهای اخیر تصاویری زیادی از تخریب خانه های قدیمی این روستا در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که  باعث نگرانی بسیاری از  گردشگران و  دوست داران این طبیعت زیبا شده است.

کریک بافت بسیار زیبایی دارد اما به دلیل اینکه بر روی گسل فعال قرار دارد و ممکن است با زلزله ای به شدت زلزله 29 بهمن ماه در شهر سی سخت یک فاجعه رخ شود، به دلیل ایمنی پایین این خانه های قدیمی در حال تخریب هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722619
ارسال نظر
نظرات