شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:56 منتشر شده در مورخ: 1400/01/19 شناسه خبر: 1722621
رئیس جهاد دانشگاهی قزوین:

۱۱۱نفر در طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار توانمند شدند/ راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی باهدف تجاری‌سازی

۱۱۱نفر در طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار توانمند شدند/ راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی باهدف تجاری‌سازی
فرشاد پیله‌چی،رئیس جهاد دانشگاهی قزوین گفت: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار با تعامل معاونت امور بانوان ریاست جمهوری اجرایی شد و در فاز اول این طرح در استان قزوین مجموعا ۱۱۱ نفر توانمند شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرشاد پیله‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی قزوین در سال گذشته اظهار کرد: مجموعه جهاد دانشگاهی در سال ۹۹ نیز همچون سال‌های گذشته به فعالیت‌های خود ادامه داد البته با وجود شیوع کرونا شرایط بسیار سخت‌تر بود.

وی افزود: با وجود شرایط خاص حاکم در جامعه به دلیل کرونا از همان روزهای آغازین سال ۹۹، جهاد دانشگاهی قزوین برنامه‌های توسعه‌ای خود را تا جایی که توانست پیش برد و حتی در بزنگاه‌های مختلف سعی کرد کمک‌های لازم را در حوزه شرایط کرونایی اعمال کند.

رئیس جهاد دانشگاهی قزوین تصریح کرد: از همان اوایل سال ۹۹ با راه‌‌اندازی فضاهای مجازی و سایت فروش مجازی برای فروش الکل و مواد بهداشتی با همکاری سازمان صمت و دانشگاه علوم پزشکی فعالیت خود را آغاز کردیم.

وی عنوان کرد: همچنین تلاش داشتیم اقدامات دیگری در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا انجام شود که از جمله آن بحث تولید دستگاه ازن بود که ضدعفونی خوبی به شمار می‌آمد به خصوص در روزهای ابتدای شیوع کرونا که شرایط دشواری در کشور حاکم بود.

پیله‌چی بیان کرد: تعامل با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای فروش تجهیز مواد بهداشتی از دیگر فعالیت‌های انجام شده است؛ همین‌طور در گام بعدی با توجه به اینکه جهاد دانشگاهی دارای آزمایشگاه پاتوبیولوژی است لذا انجام تست پی‌سی‌آر را با توجه به مجوزهایی که داشتیم شروع کرده و در این زمینه خدمت رسانی لازم را ارائه دادیم.
 
کرونا منجر به تعطیلی فعالیت توسعه‌ای جهاد دانشگاهی نشد

وی یادآور شد: با وجود شرایط کرونایی، جهاد دانشگاهی فعالیت توسعه‌ای خود را نیز پیش برده و با وجود اینکه این ویروس منحوس بسیاری از حوزه‌ها را تحت الشعاع قرار داده بود اما توانستیم بخشی از برنامه‌هایی که برای سال گذشته در نظر داشتیم را انجام دهیم.

رئیس جهاد دانشگاهی قزوین عنوان کرد: از جمله فعالیت‌های برجسته انجام شده طی سال گذشته می‌توان به موضوع ادامه ساخت مجتمع تحقیقاتی و پژوهشی درمانی جهاد اشاره کرد که خوشبختانه با وجود شرایط دشوار اقتصادی پیشرفت خوبی داشت البته با توجه به شرایط بودجه‌ای نتوانستیم به ظرفیتی که مدنظر بود برسیم و تقریبا ۶۰درصد برنامه‌ریزی‌ها محقق شد.

وی ابراز کرد: طی سال گذشته دو موضوع جدید در مجموعه جهاد دانشگاهی راه‌‌اندازی شد که در حوزه بحث معماری و تجاری سازی بود؛ به طوریکه توانستیم در حوزه هنر و معماری فعالیت جدیدی را آغاز کنیم و با توجه به تیم قوی‌ای که در مجموعه جهاد دانشگاهی ایجاد شده و عقبه‌ای که وجود داشت هم‌اکنون در هشت استان در حوزه مرمت و معماری خدمت رسانی می‌کنیم.

پیله‌چی بیان کرد: در استان قزوین نیز با توجه به قراردادی که با مجموعه سازمان میراث فرهنگی داریم در مسجد جامع عتیق، فعالیت پژوهشی خود را برای سازه گنبد مسجد در حال انجام هستیم که یکی از دو پروژه بزرگ سازمان میراث فرهنگی کشور برای امسال است.

وی تصریح کرد: در حوزه تجاری سازی نیز ما تلاش کردیم تا بتوانیم درگاهی برای واحدهای فناور و مجموعه‌‌هایی که به دنبال تجاری سازی هستند؛ شویم که در این راستا سازمان تجاری سازی جهاد دانشگاهی، مرکز نوآوری و شتابدهی خود را راه‌ اندازی کرد که در واقع درگاهی است برای ورود مجموعه‌هایی که دارای توانمندی بوده و همچنین واحدهایی که محصولات فناور داشته و نیاز به تجاری سازی محصولاتشان دارند.

اجرای طرح "توسعه مشاغل خانگی" در قزوین

این مقام مسئول بیان کرد: خوشبختانه علی‌رغم شرایط کرونایی اما با تعاملاتی که با مجموعه‌ها، ارگان‌ها و دستگاه‌ها داشتیم توانستیم طرح‌های خوبی را نیز اجرا کنیم از جمله طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار بود که جهاد دانشگاهی با تعامل معاونت امور بانوان ریاست جمهوری این طرح را اجرایی کردند و در فاز اول این طرح در استان قزوین مجموعا ۱۱۱ نفر توانمند شدند.

وی عنوان کرد: طرح فاخر و مهم دیگری نیز طی سال ۹۹ انجام شد که طرح تعاملی بین وزارت کار و جهاد دانشگاهی با عنوان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی بود که با نوآوری جدیدی که داشت اتفاقات خوبی را رقم خواهد زد.

پیله‌چی ابراز کرد: در گذشته وقتی افراد در بحث مشاغل خانگی ورود می‌کردند وام گرفته و به دنبال ایجاد کسب و کار بودند اما در طرح توسعه مشاغل خانگی حتما حضور پیشران‌ها و افراد کارآفرین مهم است و شرایط اشتغال پایدار برای متقاضیان و ثبت‌نام کنندگان ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: ظرفیت استان قزوین در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی هزار و ۵۰۰ نفر بود که در سه فاز این کار در حال اجراست و از اول بهمن ماه سال گذشته دوره‌های توانمندسازی ثبت نام کنندگان در رسته‌هایی که پس از مصاحبه با آنان احصا شد؛ شروع شده و همکاران جهاد دانشگاهی با احصا پیشران‌ها و تعاملاتی که انجام دادند توانستند بستر ورود افراد به بازار کار را فراهم سازند.

رئیس جهاد دانشگاهی قزوین در پایان گفت: در مجموع سال ۹۹ با وجود ویروس کرونا و همه سختی‌ها و موانعی که وجود داشت مجموعه جهاد دانشگاهی استان قزوین تمام توان خود را برای خدمات رسانی به آحاد مردم و کمک به مجموعه دولت و دانشگاه علوم پزشکی بکار گرفت و در حوزه برنامه‌های توسعه‌ای هم توانست فعالیت قابل قبولی را انجام دهد.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1722621
ارسال نظر
نظرات