شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:56 منتشر شده در مورخ: 1400/01/19 شناسه خبر: 1722622
جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین:

بیمارستان صحرایی در قزوین راه‌اندازی می‌شود/ اجرای محدودیت تردد شبانه با جدیت بیشتر

بیمارستان صحرایی در قزوین راه‌اندازی می‌شود/ اجرای محدودیت تردد شبانه با جدیت بیشتر
منوچهر حبیبی،جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: متاسفانه استان قزوین در وضعیت بدی به سر می‌برد‌ به طوریکه تصمیم گرفته شد که از امروز بیمارستان صحرایی راه‌اندازی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منوچهر حبیبی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به وضعیت بسیار نگران‌کننده آمار مبتلایان به کرونا در استان اظهار کرد: متاسفانه استان قزوین در وضعیت بدی به سر می‌برد‌ به طوریکه تصمیم گرفته شد که از امروز بیمارستان صحرایی راه‌اندازی شود.

وی افزود: همه بیمارستان‌ها حالت آماده باش دارند و پیش‌بینی شده که تا ۸۰۰ تخت در استان جهت پذیرش بیماران کرونایی آماده کنیم.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین تصریح کرد: روزانه حدود ۱۰۰ بیمار مثبت کرونایی در بیمارستان‌های سطح استان وارد می‌شوند و با شدت و حدت این روند ادامه دارد و بسیار نگران کننده است.

استان قزوین در وضعیت قرمز کرونایی است

وی عنوان کرد: شرایط کنونی شرایط بسیار سختی است و به تعبیری حمله کرونایی آغاز شده و اگر همکاری و همراهی آحاد جامعه صورت نگیرد با اخبار نگران کننده‌ای از آمار بستری‌ها و فوتی‌ها مواجه خواهیم شد که امیدواریم این پیش‌بینی ما هیچ‌گاه محقق نشود.

حبیبی بیان کرد: استان قزوین در وضعیت قرمز کرونایی است که در این وضعیت محدودیت‌هایی را اعمال خواهیم کرد و حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا دو سوم کاهش پیدا خواهد کرد و یک سوم کارکنان از امروز با مسئولیت مدیر دستگاه‌ها در محل کار حاضر شده و دو سوم کارکنان نیز به صورت دور کاری خواهند بود.

وی اضافه کرد: البته دستگاه‌های خدمات رسانی همچون شهرداری‌ها و هلال احمر و نیروی انتظامی با ظرفیت یک دوم فعالیت خواهند کرد که باید همراهی‌های لازم را داشته باشند.

محدودیت‌های شبانه با جدیت بیشتر دنبال می‌شود

این مقام مسئول گفت: حوزه‌های آموزشی و فرهنگی به صورت کامل طی دو هفته آینده تعطیل خواهند بود و ترددها مطلقا ممنوع است و ورود و خروج خودروها کاملا کنترل می‌شود تا هیچ‌گونه ورود و خروجی به مناطق قرمز صورت نگیرد.

حبیبی یادآور شد: چهار گروه مشاغل تعریف کردیم که به جز مشاغل گروه یک، مشاغل گروه دو و سه و چهار به مدت دو هفته تعطیل خواهند بود و مشاغلی که می‌توانند فعالیت داشته باشند مشاغل گروه یک هستند که موادغذایی، بهداشتی و درمانی و نیازهای اساسی مردم را که به طور کلی شامل ۲۹ قلم است را شامل می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: محدودیت شبانه با جدیت بیشتر دنبال می‌شود و حضور نیروهای پلیس و نیروی انتظامی پررنگ‌تر بوده و با حساسیت بیشتر اقدامات انجام می‌شود.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1722622
ارسال نظر
نظرات