شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 10:28 منتشر شده در مورخ: 1400/01/19 شناسه خبر: 1722625
در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین مطرح شد؛

ارائه خدمات درمانی به ۴۰هزار معتاد در قزوین/طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر با تمام توان در حال اجراست

ارائه خدمات درمانی به ۴۰هزار معتاد در قزوین/طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر با تمام توان در حال اجراست
هدایت الله جمالی پور،استاندار قزوین در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: طرح جامع جمع آوری معتادان متجاهر با تمام توان در حال اجرا بوده و این طرح توسط نیروی انتظامی به خوبی محقق شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ هدایت الله جمالی پور صبح امروز در اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین در سال ۱۴۰۰ که در استانداری برگزار شد، با تبریک سال نو و قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در سال گذشته اظهار کرد: پدیده مواد مخدر امروز دامن‌گیر همه دنیاست و هر چقدر توسعه شتاب می‌گیرد ارکان معضلات و به ویژه مواد مخدر در شکل‌های گوناگون افزایش می‌یابد. در شورای هماهنگی باید به دنبال بهترین روش‌ها باشیم و جامعه را در این زمینه همراه کنیم.

وی با اشاره به درآمدزایی بالای قاچاقچیان از معاملات مواد مخدر افزود: متاسفانه منابع مالی بسیاری که بعضا در اختیار این افراد است باعث پذیرش خطرات بزرگ از سوی آن‌ها می‌شود و این امر به مرور زمان باعث گسترش این تجارت خطرناک شده است.

استاندار قزوین ادامه داد: متاسفانه این پدیده شوم دامن‌گیر کشور ما هم شده و برخی مسائل از جمله همسایگی با افغانستان به عنوان تولیدکننده بزرگ مواد مخدر، تحریم‌های ظالمانه و رکود و وضعیت معیشت در گستردگی این معضل بی‌تاثیر نیست.

وی با اشاره به سودآوری فراوان موادمخدر برای قاچاقچیان گفت: مواد مخدر امروز ابزار جنگ است و دشمنان از این ابزار برای ناکارآمد کردن کشورها در مقابله با آن‌ها سود می‌جویند.
 
 آمار معتادان متجاهر در قزوین زیر دو هزار نفر است
جمالی پور در ادامه با بررسی آمارهای استان یادآور شد: در استان قزوین، آمار معتادان متجاهر زیر دو هزار نفر است و این ناشی از عملکرد منطقی شورای مبارزه با موادمخدر استان است و باید اقدامات بعدی هوشمندانه‌تر انجام شده و از ظرفیت‌ها به شکل مطلوب‌تری استفاده شود.
 
این مقام مسئول در پایان بیان کرد: در حوزه فرهنگ سازی و پیشگیری باید تلاش‌ها افزایش یابد و وفاق خوبی در این زمینه بین همه مسئولان در استان قزوین برقرار است.

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین در این جلسه با اشاره به برنامه‌های منظم یک سال گذشته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: مواد مخدر بخشی از ظرفیت نیروی انسانی را فلج می‌کند و توان کشور را کاهش می‌دهد.

منوچهر حبیبی افزود: در کمیته‌های مشارکت، تصمیمات خوبی گرفته شده تا از شیوع نگران‌کننده در حوزه‌های کارگری، دانشجویی، دانش‌آموزی و بانوان جلوگیری و با تشکیل کمیته‌های تخصصی از این معضل پیشگیری شود.

دبیر شورای مبارزه با موادمخدر استان قزوین در ادامه جلسه با بیان آماری از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته اظهار کرد: در سال گذشته بیشترین کشفیات مواد مخدر را در ۱۵ سال اخیر داشتیم که نشان دهنده فعالیت خوب همه عزیزان به ویژه نیروی انتظامی استان است.

 
 طرح بیمه درمانی معتادان در حال اجراست
رحمانی افزود: طرح جامع جمع آوری معتادان متجاهر با تمام توان در حال اجراست و این طرح توسط نیروی انتظامی به خوبی محقق شده است و با هماهنگی با ستاد کل مبارزه با مواد مخدر کشور در پرداخت هزینه‌ها، اقدامات مکفی انجام شده است.
 
وی با اشاره به آمار معتادانی که از کمپ‌ها و مراکز ترک اعتیاد خدمات دریافت کرده‌اند، افزود: در سال ۹۹ نزدیک به ۴۰ هزار نفر از مراکز درمانی ما اعم از ترک اعتیاد استفاده کرده‌اند و سه مرکز فعال در استان از جمله شریفیه، البرز، انجیلاق آبیک با محوریت آموزش فنی و حرفه‌ای معتادان در حال فعالیت هستند.

دبیر شورای مبارزه با موادمخدر استان قزوین یادآور شد: با همکاری بهزیستی و بیمه سلامت، طرح بیمه درمانی معتادان در حال اجراست که امیدواریم ارگان‌های مربوطه همراهی بهتری در این زمینه داشته باشند.

وی بیان کرد: در مباحث فرهنگی پیشگیری از اعتیاد به ویژه در بین بانوان اقدامات خوبی صورت گرفته که سهم حوزه بانوان استانداری و معاونت اجتماعی بسیار بارز است؛ حوزه مبارزه با مواد مخدر تعطیلی بردار نیست و در این شرایط خاص کرونا، نباید مغفول بماند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1722625
ارسال نظر
نظرات