شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 10:52 منتشر شده در مورخ: 1400/01/19 شناسه خبر: 1722639
در گفت‌وگو با یک روانشناس مطرح شد

انتخاب دوست مناسب، فرایندی زمان‌بر است/برخی دوستان باعث نابودی فرد می‌شوند

انتخاب دوست مناسب، فرایندی زمان‌بر است/برخی دوستان باعث نابودی فرد می‌شوند
یک روانشناس گفت: در انتخاب دوست باید دقت کنیم و برای این کار باید زمان کافی داشته باشیم، اینکه هر کسی سلامی کرد یا لبخندی زد نمی‌تواند دوست خوبی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فریدونی روانشناس در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: همان‌طور که هر انسانی به برادر، خواهر، پدر و مادر خود احتیاج دارد، دوست هم بخشی از زندگی اجتماعی فرد است.

وی افزود: همان‌طور که یک فرد به بلوغ روانی می‌رسد به بلوغ اجتماعی نیز دست پیدا می‌کند، پس دوست، و نه هر دوستی می‌تواند جز لاینفک زندگی هر انسانی باشد.

این روانشناس ادامه داد: گاهی دوستانی انتخاب می‌کنیم که مفید هستند اما برخی دوستان هم هستند که باعث می‌شوند فرد به عقب برگشته و دچار مشکلاتی شود.

فریدونی عنوان کرد: باید دوستی انتخاب کنیم که ما را از اهداف و آرزوهایمان دور نکند، بسیاری از دوستان تنها به دنبال تفریح هستند و هیچ برنامه‌ای برای کار و آینده ندارند، این افراد گزینه‌های مناسبی برای دوستی نیستند.

وی خاطرنشان کرد: دوستان دیگری هستند که فرد را از یاد خدا دور می‌کنند که آن‌ها هم می‌توانند دوستان مناسبی نباشند.

این روانشناس اضافه کرد: دوست خوب کسی است که بتوانیم چیزهای زیادی از وی یاد بگیریم و مورد اعتماد باشد اگرچه گفته می‌شود" محبت کامل بکن ولی اعتماد کامل نداشته باش".

فریدونی یادآور شد: نباید به دلیل اعتمادی که داریم همه‌چیز را برای دوست تعریف کنیم چون ممکن است همان دوست روزی تبدیل به دشمن ما شود.

وی بیان کرد: در انتخاب دوست باید دقت کنیم و برای این کار باید زمان کافی داشته باشیم، اینکه هر کسی سلامی کرد یا لبخندی زد نمی‌تواند دوست خوبی باشد.

این روانشناس تأکید کرد: به مرور زمان شخصیت‌ها و دوست‌های مناسب زندگی‌مان شناخته می‌شوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722639
ارسال نظر
نظرات