شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 11:42 منتشر شده در مورخ: 1400/01/19 شناسه خبر: 1722664
یک کارشناس اقتصادی؛

اتفاقات بازار مرغ عادی نیست/ پشت پرده ماجرای مرغ چیست؟

اتفاقات بازار مرغ عادی نیست/ پشت پرده ماجرای مرغ چیست؟
بهروز مردانی نژاد یک کارشناس اقتصادی گفت: مشکلات به وجود آمده در بازار عادی نیست و سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های سهوی و یا عمدی دولت است که اینگونه آشفته بازار را به وجود آورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهروز مردانی نژاد کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز ؛ اظهار کرد: بخش عمده ای از  اوضاع نا مناسب اقتصادی اخیر کشور مربوط به عرضه نا مناسب در شرایط نا مناسب است.

وی یکی از عمده مشکلات اوضاع نامناسب اقتصادی کشور را مربوط به بخش عرضه های دولتی یا شبه دولتی عنوان کرد و گفت: بحث مرغ در کشور یک جنجال را به وجود آورد و مردم را دچار سردرگمی کرد.

مردانی نژاد با اشاره به اینکه اصل داستان سیاست گذاری های ناقص و نا مناسب سیستم های دولتی است تصریح کرد: علی رغم اینکه دولت اعلام می کند که مرغ در گمرک وجود دارد اما مسئولین گمرک اعلام می کنند که اینها در حال فاسد شدن هستند و ترخیص آن ها باید زودتر صورت گیرد .

وی با اشاره به اینکه مشکل عرضه و تقاضا در واقع از  سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های غلط است اذعان داشت: مشکلات به وجود آمده یا سهوی است و یا عمدی در کار بوده که اینگونه بازار را بهم ریخته است.

مردانی نژاد تاکید کرد: بدون عقبه هیچگاه آشفتگی بازار به وجود نمی آید و سیستم توزیع ما کماکان دچار مشکل شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید بین عرضه و تقاضا تعادل ایجاد شود که این مشکل به وجود نیاید.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1722664
ارسال نظر
نظرات