شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 17:39 منتشر شده در مورخ: 1400/01/19 شناسه خبر: 1722734
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی خبر داد؛

برگزاری ۱۴ هزار رویداد فرهنگی، ترویجی و افتتاحیه در خراسان رضوی

برگزاری ۱۴ هزار رویداد فرهنگی، ترویجی و افتتاحیه در خراسان رضوی
حجت‌الاسلام سبزیان گفت: ۱۴ هزار فعالیت و رویداد فرهنگی، ترویجی و افتتاح پروژه‌های عمرانی را در سال ۱۴۰۰ در استان انجام خواهیم داد و از تهدید کرونا، فرصتی برای امیدبخشی به جمهوری اسلامی و ایجاد نشاط و شادابی در بین مردم خواهیم ساخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ علی‌اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی بعدازظهر امروز در نشست تودیع و معارفه مدیر کتابخانه‌های عمومی کاشمر که در محل کتابخانه ۱۴ معصوم شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: نسل جدید کتابخانه‌های عمومی پیش رو مردم است و به فرهنگسراهای اجتماعی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی از آن نگاه سابق فاصله گرفته و کارکرد صرفاً مخزن کتاب و محیطی برای صرفاً مطالعه جدا شده است، خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های عمومی امروز محیط پاسخگویی کتابداران به‌عنوان افسران جبهه دانایی انقلاب اسلامی است که نیازهای اطلاعات دانشی مردم را برطرف می‌کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه شهرستان کاشمر در حوزه فرهنگی یک‌سروگردن از دیگر شهرستان‌های استان با توجه به فرهیختگان، دانشمندان بزرگ و تاریخ خود بالاتر است، تصریح کرد: کتابخانه عمومی در شهرستان کاشمر باید به جایگاه واقعی خود برسد تا ۱۰۰ درصد مردم از این امکانات در فرهنگسرای اجتماعی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه نماینده مردم کاشمر زحمات زیادی برای پیشبرد اهداف کتاب و کتاب‌خوانی کشیده‌اند و ارتش ۱۰ هزارنفری در کشور قدردان زحمات حجت‌الاسلام نیک‌بین هستند، اذعان کرد: سال ۹۹، سال سختی‌ها و مصائب فراوان کرونا بود و کتابداران استان تمام فعالیت‌های کتابداری خود و خدمت‌رسانی فرهنگی را به فضای مجازی منتقل کردند.

سبزیان با بیان اینکه خراسانی‌ها به‌خصوص کاشمری‌ها می‌توانند پرچم فرهنگی را در فضای حقیقی و مجازی بالا ببرند، عنوان کرد: ۱۴ هزار فعالیت و رویداد فرهنگی، ترویجی و افتتاح پروژه‌های عمرانی را در سال ۱۴۰۰ در استان انجام خواهیم داد و از تهدید کرونا، فرصتی برای امیدبخشی به جمهوری اسلامی و ایجاد نشاط و شادابی در بین مردم خواهیم ساخت.

 

در پایان این مراسم که با حضور نماینده مردم کاشمر، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، کتابداران و مسئولان شهرستان برگزار شد، از زحمات مهدی زارعی تقدیر و محمد فیض عارفی به‌عنوان مدیر کتابخانه‌های عمومی کاشمر معرفی شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722734
ارسال نظر
نظرات