شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:42 منتشر شده در مورخ: 1400/01/22 شناسه خبر: 1722773
نماینده مردم شهرستان خبر داد؛

لای روبی تمام قنات‌های نیشابور توسط بسیج سازندگی

لای روبی تمام قنات‌های نیشابور توسط بسیج سازندگی
چنارانی گفت: از محل اعتبارات نمایندگان مجلس، تمام قنات‌های نیشابور توسط بسیج سازندگی لای روبی خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هاجر چنارانی در گفت‌وگو با صبح توس در حاشیه مراسم ارتقای رسمی روستای گرماب به شهر گفت: وقتی جمعیت روستا زیاد می‌شود خدمات‌رسانی به آن‌ها سخت می‌شود و نیاز است ارتقا صورت پذیرد.

وی ادامه داد: شاید روستا بودن مزیت‌هایی برای مردم داشته باشد ولی قطعاً شهر مزایای بیشتری بر اساس این میزان جمعیت برای مردم دارد.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان عنوان داشت: یکی از مشکلات مردم پس از ارتقا نگهداری دام در محل زندگی‌شان است. باید در شرایط فعلی از دام داری سنتی به سمت صنعتی حرکت کنیم.

چنارانی اظهار داشت: برای حل این موضوع مجتمع دامداری در مجاورت شهر گرماب ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر‌ اقدامات انجام‌شده اظهار داشت: به‌زودی کلنگ شهرک صنعتی طاغانکوه در مجاورت شهر گرماب به زمین زده خواهد شد.

نماینده مردم نیشابور بزرگ تأکید کرد: در سال ۱۴۰۰ ایجاد و گسترش مجتمع‌های گلخانه‌ای و دام‌پروری در اولویت قرار گرفته است و در همین موضوع همکاری‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی انجام خواهد پذیرفت.

وی ادامه داد: افزایش راندمان تولید و بهبود محصولات از اهداف رونق گلخانه‌ها خواهد بود.

چنارانی با اشاره به کمبود آب و بارش‌های ضعیف امسال تصریح کرد: برای حل مقداری از مشکل آب شهرستان‌های نیشابور بزرگ، با همکاری و تفاهم صورت گرفته با بسیج سازندگی، تمام قنات‌های شهرستان‌های نیشابور، فیروزه و زبرخان طی امسال و با بودجه در اختیار نمایندگان لای روبی خواهد شد.

وی اضافه کرد: لای روبی ۵۹ قنات مطرح‌شده و اجرای این طرح از نظر دولت بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که بسیج سازندگی با استفاده از ظرفیت‌های بومی این کار را با هزینه‌ای بسیار کمتر به پایان خواهد رساند.

این نماینده مردم شهرستان‌های نیشابور، فیروزه و زبرخان اظهار داشت: با این کار علاوه بر رونق کشاورزی، هزینه‌های تأمین آب کشاورزان نیز کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722773
ارسال نظر
نظرات