شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 23:15 منتشر شده در مورخ: 1400/01/19 شناسه خبر: 1722781
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

سلامت مردم برای رئیس‌جمهور اولویت ندارد/ روحانی به نظرات متخصصین بی‌توجه است

سلامت مردم برای رئیس‌جمهور اولویت ندارد/ روحانی به نظرات متخصصین بی‌توجه است
سید جلیل میرمحمدی گفت: متأسفانه ما با یک رئیس جمهور بی کفایت روبرو هستیم که این فرد خیلی توجه به نظرات تخصصی و اهل فن نمی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سیدجلیل میرمحمدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در کفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: مولفه های متعددی در کنترل بیماری کرونا دخیل است و اینگونه نیست که ما بگوییم فقط دولت یا فقط ستاد ملی مقابله با کرونا یا فقط مردم به تنهایی در کنترل بیماری نقش دارند.

وی با بیان اینکه همه باید دست به دست هم بدهند تا بتوان این بیماری را کنترل کرد، اظهار داشت: اما متأسفانه ما با یک رئیس جمهور بی کفایت روبرو هستیم که این فرد خیلی توجه به نظرات تخصصی و اهل فن نمی کند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس افزود: در حال حاضر، جناب رئیس جمهور بین دوگانه اقتصاد-سلامت و یا دوگانه تفریح-سلامت، متأسفانه سلامت مردم اولویت اول برای او نیست.

میرمحمدی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر مشکل بزرگ دیگری که وجود دارد، تصمیمات بسیار دیرهنگامی است که ستاد ملی مقابله با کرونا می گیرد.

وی با بیان اینکه شاهد التماس های وزیر بهداشت و هشدارهای مکرر وی هستیم که از طرق مختلف به سمع و نظر مردم و مسولان می رساند، عنوان کرد:اما مشکل بزرگی که داریم عدم هماهنگی و عدم همراهی و عدم همکاری تمام مجموعه های مسول برای پیشگیری از کرونا است. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد: شرایطی که امروز در آن قرار داریم طی چند هفته گذشته بارها و بارها از زبان وزیر بهداشت و متولیان بهداشت و درمان کشور نسبت به وقوع آن هشدار داده شده بود اما متأسفانه کسی به آن توجه نکرد و امروز با سیر صعودی کرونا آن هم از نوع جهش یافته انگلیسی مواجه هستیم.

میرمحمدی یادآور شد: همه متخصصان و اهل فن نظرشان این است که کرونای جهش یافته انگلیسی هم شیوع گسترده تری دارد هم شدت بیماری زایی آن بیشتر است و هم اینکه اطفال و کودکان را بیشتر درگیر می کند؛ لذا با شرایط بسیار خطرناکی روبرو هستیم.

وی تأکید کرد: در شرایطی قرار داریم که دولت همراهی نمی کند و سلامت مردم برای او اولویت نیست، تا جایی که متأسفانه حتی حاضر نشدند پروازها به ترکیه را لغو کنند و مسافرت های نوروزی هم بطور کاملا عادی انجام شد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس اضافه کرد: لذا در چنین شرایطی و با توجه به عدم هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا، آنچه که بسیار مهم است و ضرورت دارد مردم به آن توجه کنند و موثرترین و کم هزینه ترین راه نیر همین است، رعایت دستورالعمل های بهداشتی است. 

میرمحمدی ادامه داد: رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از تجمعات و سفرهای غیرضرور مواردی است که در این شرایط موثرترین راه ها است که متخصصین و اهل فن در تمام دنیا به آن تأکید دارند،  لذا باید این را رعایت کنیم تا ان شاالله شاهد سیر نزولی شیوع ویروس باشیم.

وی پیرامون آخرین وضعیت واکسن کرونا نیز گفت: آنچه که ما در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شاهد هستیم، ان شاالله تا انتهای خردادماه واکسن کرونا به تولید انبوه می رسد و مردم واکسینه می شوند و بیماری مدیریت می شود. 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722781
ارسال نظر
نظرات