شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:22 منتشر شده در مورخ: 1400/01/20 شناسه خبر: 1722885
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد؛

سوء مدیریت در دولت؛ دلیل افزایش مبتلایان به کرونا/ صف های مرغ و تخم مرغ به گسترش بیماری دامن می زند

سوء مدیریت در دولت؛ دلیل افزایش مبتلایان به کرونا/ صف های مرغ و تخم مرغ به گسترش بیماری دامن می زند
حسینعلی شهریاری گفت: اظهارات نسنجیده و غیرمسئولانه رئیس جمهور و سوء مدیریت در وزارت میراث فرهنگی و فروش بلیط های حمل و نقل و رزرو هتل ها باعث افزایش بی رویه مسافرت های نوروزی و در پی آن گسترش بیماری و ابتلای افراد زیادی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصرهامون با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در جلسه ستاد کرونا تاکید فرمودند که توصیه های وزارت بهداشت به صورت جدی مورد توجه باشد، بیان کرد: قبل از تعطیلات نوروزی، روند ابتلا به بیماری و مرگ و میر ناشی از آن، بسیار کاهش یافت به گونه ای که امید می رفت کادر درمان امکان بازیابی توان خدمتی خود را داشته باشند، اما متاسفانه اظهارات نسنجیده و غیرمسئولانه رئیس جمهور و سوء مدیریت در وزارت میراث فرهنگی و فروش بلیط های حمل و نقل و رزرو هتل ها باعث افزایش بی رویه مسافرت های نوروزی و در پی آن گسترش بیماری و ابتلای افراد زیادی شد.

وی با اشاره به این که بخشی از علل افزایش موارد ابتلاء نیز مربوط به صفوف مرغ و تخم مرغ و امثال آن است، ادامه داد: با ادامه روند فعلی، امکان افزایش تلفات به هزار نفر در روز نیز وجود دارد و این مسئله اوضاع اسفناک و غیر قابل کنترلی را در کشور به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم زاهدان با بیان اینکه روزهای شنبه و یکشنبه، دو  اعلام جرم علیه رییس جمهور در مجلس شورای اسلامی صورت می پذیرد، ابراز امیدواری کرد: قوه قضائیه که بعد از حضور حضرت آیت الله رئیسی جان تازه ای گرفته است این مسئله را به صورت حقوقی و جدی پیگیری کند، چرا که ثمره این گونه سوء مدیریت ها از دست رفتن جان مردم به عنوان ولی نعمتان نظام است.

 شهریاری گفت: مردم ما هم تا حدودی مقصر هستند، وقتی همه مسئولان بهداشت و درمان کشور و پزشکان اعلام می کنند که مردم به مسافرت نروند، اما وقتی آن ها به حرف رئیس جمهوری که اغلب غیر کارشناسی سخن می گوید، گوش می دهند، نتیجه همین شرایط کنونی می شود.

وی افزود: ما نگران کادر خسته بهداشت و درمان هستیم چرا که این عزیزان هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی تحت فشار هستند و هر روز جلوی چشمشان عده ای از هم میهنانمان جان به جان آفرین تسلیم کرده و  از بین می روند. 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ابراز امیدواری کرد: هر چه سریع تر جولان ویروس منحوس کرونا کاهش یابد تا شاهد آرامش و شور و خوشحالی مردم باشیم.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1722885
ارسال نظر
نظرات