شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:06 منتشر شده در مورخ: 1400/01/20 شناسه خبر: 1722889
پس از هجوم به کشتی ساویز؛

پاسخ ایران، آمریکا و رژیم صهیونیستی را به هراس انداخت/ وعده سرِ خرمنِ بایدن به دولت روحانی

پاسخ ایران، آمریکا و رژیم صهیونیستی را به هراس انداخت/ وعده سرِ خرمنِ بایدن به دولت روحانی
ایران با ظن بر آمریکا و اسرائیل و پس از مشخص شدن منبعِ حمله قطعا به هجوم علیه "ساویز"، کشتی خود پاسخ خواهد داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ مجله آمریکایی newsweek طی انتشار ویدئویی نوشت: ایران با ظن بر آمریکا و اسرائیل و پس از مشخص شدن منبعِ حمله قطعا به هجوم علیه "ساویز"، کشتی خود پاسخ خواهد داد.

به گفته "ابوالفضل شکارچی" سخنگوی نیروی ارتش ایران، تحقیقات اولیه به امکان دخالت آمریکا، اسرائیل و یکی از شرکای آنها در منطقه دلالت دارد.
 
تعدادی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مانند؛ عربستان سعودی و امارات متحده عربی، به ایران انتقاد کرده و تهران با به دامن زدن به هرج و مرج و نا آرامی متهم می کنند.
 
از سوی دیگر، ایران با بیان حملات قبلی صورت گرفته به کشتی های خود در دریای سرخ از سال ۲۰۱۹، دشمنان خود و حضور نیروهای خارجی را مقصر بی ثباتی منطقه دانسته است.
 
روزنامه نیویورک تایمز بدون اشاره به نام یک مقام آمریکایی گزارش داد که رژیم صهیونیستی تأیید کرده که پشت حمله به کشتی ساویز بوده است.
 
از زمان خروج ترامپ از برجام تاکنون، واشنگتن به همراه دیگر اعضای توافقنامه هسته ای ۲۰۱۵ و به منظور محدودسازی توان تجارت جهانیِ ایران، تحریم های سختگیرانه ای علیه این کشور صادر کرده است. ایران نیز در واکنش به این اقدام و به دلیل عدم پایبندی آمریکا و متحدان غربی آن به این توافق، از برخی تعهدات اولیه خود در توافق هسته ای عقب نشینی کرد.
 
"جو بایدن" در طول کارزار انتخابات ریاست جمهوری وعده داد که در صورت پیروزی، دوباره وارد برجام می شود و هنوز این اتفاق رخ نداده است. دولت وی از ایران خواسته که در گام نخست، محدودیت های غنی سازی اورانیوم را بازگرداند و شرط مقامات ایرانی برای انجام این کار، لغو تمام تحریم های از سوی آمریکا است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1722889
ارسال نظر
نظرات