شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:15 منتشر شده در مورخ: 1400/01/20 شناسه خبر: 1722908
عضو هیئت رئیسه مجلس:

رئیس ستاد مقابله با کرونا در عادی سازی شرایط نقش مهمی داشت/رئیس جمهور باید پاسخگوی شرایط باشد

رئیس ستاد مقابله با کرونا در عادی سازی شرایط نقش مهمی داشت/رئیس جمهور باید پاسخگوی شرایط باشد
سلیمی گفت: متاسفانه آقای رئیس جمهور در عادی سازی شرایط کرونا نقش مهمی داشتند و مردم هم با سخنان رئیس ستاد مقابله با کرونا تصور کردند شرایط، بهبود پیدا کرده و عادی انگاری بزرگی در مقابله با کرونا به وجود آمد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به وضعیت خطرناک شیوع بیماری کرونا و شدت موج چهارم ویروس گفت: متاسفانه آقای رئیس جمهور در عادی سازی شرایط کرونا نقش مهمی داشتند چراکه ایشان در هفتم فروردین فرمودند از پیک عبور کردیم و دوره های قبل تکرار نخواهد شد و به مردم اطمینان می دهیم مشکلی به وجود نیاید این حجم بزرگی در عادی سازی شرایط به وجود آورد و  مردم هم با این سخنان رئیس ستاد مقابله با کرونا خیال کردند شرایط بهبود پیدا کرده و عادی انگاری بزرگی در مقابله با کرونا به وجود آمد.

وی افزود: امروز به وضوح شاهد عادی انگاری هستیم و اگر می بینیم کلیه مراکز استان ها و بسیاری از شهرها به حالت قرمز و بحرانی درآمده اند اینها نتیجه مدیریت رئیس ستاد مقابله با کرونا و همان رئیس جمهور است که باید پاسخگو باشد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با تأکید بر اینکه بازی کردن با جان، مال و سلامت مردم به هیچ عنوان قابل قبول نیست ، گفت: تاسف وار تر از این شرایط این است که آقای رئیس جمهور ادعا می کنند ما مدیریت بلد هستیم و باید در تاریخ بنویسند ما کشور را نجات دادیم و قطعا در تاریخ این سوء مدیریت های آقای روحانی و دولت او را خواهند نوشت.

وی با بیان اینکه زمانی که وزیر بهداشت به صراحت می گوید ما گفتیم اما کسی گوش نکرد این منظور چه کسی است و این غیر از آقای روحانی است؟ که به عنوان رئیس ستاد مقابله با کرونا مسئولیت دارد؟، افزود: مگر مقام معظم رهبری چند روز قبل از عید نفرمودند که من هم به مسافرت نمی روم؟ چراکه کسی به حرف ایشان گوش ندادند و با جدیت در خصوص سفرها تصمیم گیری نکردند؟

سلیمی گفت: متاسفانه امروز شرایط کرونا بسیار بحرانی شده و اینکه گفته اند از فردا می خواهیم جریمه و بگیر و ببند در کشور راه بیندازیم دیگر دیر شده است چراکه باید از ابتدای نوروز سفرها را مدیریت می کردند تا به این شرایط دچار نشویم.

وی بیان کرد: متاسفانه حجم بزرگی از فشارهای اقتصادی بر روی اصناف است چراکه بعضی از آنها ماهیانه چند میلیون باید اجاره پرداخت کنند و امروز وقتی با تعطیلی مواجه شدند این ظلم به آنها است چراکه نمی توانند امورات زندگی خود را پاسخگو باشند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس ادامه داد: بستری در بیمارستان ها به شکل موشکی در حال رقم خوردن است و سوال اینجاست چه کسی و چه تصمیماتی باعث شد که شرایط امروز حاصل شود و این همان ترک فعل است که باید به آن رسیدگی شود.

وی با اشاره یه اینکه آقای رئیس جمهور که ادعا می کند حقوقدان است طبق قانون اساسی باید از سلامت مردم به خوبی پاسداری و محافظت کند ، گفت:متأسفانه این مسئله انجام نشده  و واقعا تعجب آور است که چرا آقای رئیس جمهور به وظایف خود عمل نکردند که یا نتوانستند و یا نخواستند این وظیفه مهم را انجام دهد و آقای رئیس جمهور باید پاسخگوی سهل انگاری در برابر سلامت جامعه و مردم باشد.

سلیمی تأکید کرد: متاسفانه اینگونه مدیریت ها در کشور مدیریت غرب زده ها را نشان می دهد و به وضوح دیدیم که در مسئله مرغ، روغن، برجام ، تورم و کرونا مدیریت غرب زدگی رقم خورد و این همان کارنامه افتضاح غرب زدگان و غرب پرستان است که امروز کشور را دچار این بحران ها کرده است.

وی اضافه کرد: تورم بی سابقه تاریخی که کمر مردم را خرد کرده است،صف های طولانی مرغ و روغن و ضریب جینی بی سابقه در تاریخ کشور و بسیاری از بحران های کشور در دولت غرب زده ها کارنامه غرب زدگی را نشان می دهد و متاسفانه معاون اول دولت در این چند روز طلبکارانه هم سخن می گویند و این تعجب آور و خجالت آور است.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با بیان اینکه خجالت آور از اینها این است که برخی از آقایان می گویند که اگر ما نبودیم قحطی میشد،گفت:امروز باید به آنها بگوئیم قبل از شماها قحطی و صف های طولانی نبوده است و شماها دلیل قحطی و صف های طولانی هستید.

وی افزود: متاسفانه امروز کسانی که مدیریت آشفته تاریخی را به اثبات رسانده اند حریصانه به صندلی های مسئولیت خود چسبیده اند و آن را رها نمی کنند و امروز از همه آنها خواهش می کنیم که مردم را رها کنند تا ببیند مردم به چه نحوی کشور را مدیریت می کنند.

سلیمی خاطر نشان کرد: وضعیت امروز مدیریت بیماری کرونا وضعیت مدیریت غرب زده ها است و متاسفانه مسئله ای که با همت های نیروهای بسیج و مدافعان سلامت در دی و بهمن مدیریت شده بود با مدیریت غرب زدگی کنترل آن را خارج کردند و امروز تلفات انسانی و میزان بستری ها به شدت افزایش پیدا کرده و رئیس ستاد کرونا باید در برای این مدیریت آشفته پاسخگو باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1722908
ارسال نظر
نظرات