شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:43 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723005
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن سمنان؛

افتتاح حساب صد، یک حرکت جهادی برای خدمت رسانی به محرومین بود

افتتاح حساب صد، یک حرکت جهادی برای خدمت رسانی به محرومین بود
محمد بارانی با اشاره به سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ و تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: افتتاح حساب ۱۰۰ به فرمان امام خمینی(ره) یک حرکت جهادی برای خدمت رسانی به محرومین و یک حرکت انقلابی در حوزه مسکن کشور بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمد بارانی، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار مرآت، به مناسبت ۲۱ فروردین ماه، سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در فروردین ماه سال ۱۳۵۸، حساب ۱۰۰ و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به جهت انجام یک کار مهم جهادی و یک حرکت انقلابی در حوزه مسکن کشور و خدمات رسانی به محرومین به فرمان امام راحل(ره) تشکیل شد.

بارانی با بیان اینکه مسکن جایگاه آرامش است اظهار کرد: عبارت مسکن به معنای جایگاه آرامش بوده و اگر کسی مسکن نداشته باشد در حقیقت آرامش ندارد و  افتتاح حساب ۱۰۰ آغاز مسیر تحقق آرامش در جامعه ایرانی اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان با اشاره به مشکلات محرومین در تامین مسکن در اوایل شکل گیری انقلاب خاطر نشان کرد: با تشکیل این نهاد انقلابی و آغاز این حرکت مهم جهادی اصلی ترین مشکل محرومین با ساخت مسکن های متعدد برای آنان به برکت حساب ۱۰۰ و بنیاد مسکن رفع شد و بسیاری از محرومین صاحب مسکن شدند.

وی با اشاره به بیش از ۴۰ سال خدمت رسانی این نهاد انقلابی تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف جهاد در کشور حضور داشته که میتوان به ساخت مسکن برای محرومین در اوایل انقلاب، بازسازی مناطق مختلف آسیب دیده در دوران ۸ سال دفاع مقدس و حضور به موقع در مناطق زلزله زده و سیل زده کشور اشاره و به نیکی از خدمات آن یاد کرد.

بارانی با اشاره به اصلی ترین حضور بنیاد مسکن در روستاهای کشور تاکید کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصلی ترین رسالت خود را خدمت رسانی به محرومین و حضور پر رنگ در روستاهای کشور می داند و در این سالها خدمات گسترده این نهاد انقلابی در حوزه های عمرانی روستاها کاملا قابل مشاهده بوده و چهره خدمات عمومی روستا ها به سبک خدمات شهری نزدیک تر شده است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان با بیان اینکه نیاز روستا به شهر در برخی از نقاط کشور کم شده است بیان کرد: بنیاد مسکن با ایجاد خدمات مختلف روستایی و بهسازی معابر عمومی و فضاهای تفریحی و خدماتی نیاز روستا ها به شهر را کاهش داده و با اهدا وام های قرض الحسنه جهت بازسازی منازل مسکونی قدیمی و خشتی، هم شرایط زندگی در روستا ها را بهبود بخشیده و هم خطر زلزله را به حداقل رسانده است.

وی در پایان افزود: به برکت فرمان امام خمینی(ره)، بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی خدمات گسترده در این نهاد انقلابی به مردم گرانقدر ایران اسلامی عرضه شده و با تلاش مسئولین و خیرین آینده روشنی در انتظار محرومین و روستائیان کشور خواهد بود ان شاءالله.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1723005
ارسال نظر
نظرات