شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:11 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723007
مسئول سازمان بسیج مداحان سیستان و بلوچستان خبر داد؛

قرار عاشقی با اجرای برنامه‌های معنوی در فضای مجازی/ از مناجات‌خوانی تا فعالیت گروه‌های جهادی مداحان در رزمایش کمک مومنانه

قرار عاشقی با اجرای برنامه‌های معنوی در فضای مجازی/ از مناجات‌خوانی تا فعالیت گروه‌های جهادی مداحان در رزمایش کمک مومنانه
محمد جواد جامعی گفت: با توجه به محدودیت ها و شرایط خاصی که با شیوع بیماری کرونا کشور را در بر گرفته، سازمان بسیج مداحان استان در کنار دیگر متولیان امورات مذهبی و فرهنگی برنامه هایی را در ماه مبارک رمضان به اجرا در خواهد آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد جواد جامعی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ماه مبارک رمضان ماه بندگی خداوند و عبادت و فرصتی برای تمرین بندگی است، به این علت که جنبه‌های اجتماعی و فرهنگی بسیار بالایی داشته و صله رحم، دستگیری از ضعفا و کمک به یتیمان در آن ثواب مضاعفی دارد.

وی افزود: اصل امیدآفرینی یکی از ظرفیت‌های مهم بهره‌مندی از فضای معنوی و موقعیت‌های معنوی است که خیر و برکت روحی و جسمی در همه شرایط را برای مردم در پی دارد.

این مقام مسئول اذعان کرد: از آنجایی که ماه رمضان امسال نیز به دلیل محدودیت ها و شرایط خاصی که با شیوع بیماری کرونا کشور را در بر گرفته مواجه است برای بهره مند شدن مردم از فضاهای معنوی، سازمان بسیج مداحان استان در کنار دیگر متولیان امورات مذهبی و فرهنگی برنامه هایی را به در نظر دارد.

وی تصریح کرد: ضبط دعای سحر و مناجات خوانی مداحان اهل بیت استان توسط صدا و سیمای مرکز استان و پخش از شبکه استانی، پخش مناجات خوانی مداحان اهل بیت از طریق رسانه های مجازی و پیام رسان های بسیج مداحان استان و کانون مداحان زاهدان، برگزاری کلاسهای مجازی اصول و فنون مداحی و مناجات خوانی جهت خواهران مداح بسیجی استان، فعالیت گروه های جهادی مداحان در امر خدمت رسانی و کمک های مومنانه، استفاده از ظرفیت مداحان بسیجی در لیالی قدر در مساجد و حسینیه های سراسر استان طبق دستورالعمل های بهداشتی و اجرای مسابقات ویژه رمضان برای نوگلان حسینی از جمله برنامه های ویژه در ایام ماه مبارک رمضان است.

مسئول سازمان بسیج مداحان استان ادامه داد: بخشی از این برنامه ها برای پخش در برنامه های صدا و سیما و بخشی هم در زمینه آموزش مداحی است که توسط مداحان بسیجی خواهر و برادر در فضای مجازی صورت می گیرد.

جامعی خاطر نشان کرد: فعالیت گروه های جهادی هم که از اوایل کرونا با نیت حفظ کرامت انسانی برای کمک به خانواده های کم بضاعت شکل گرفته بود، در این ماه نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1723007
ارسال نظر
نظرات